02 Mayıs 2018

Yunusemre’den Bisikleti Özendirme Etkinliği

Yunusemre’den Bisikleti Özendirme Etkinliği

Yunusemre Belediyesi “Gelecek Nesiller İçin” sloganı ile çocukları spora özendiriyor. Yunusemre Belediyesi’nin de paydaşı olduğu Yaşam İçin Nefes, Nefes İçin Temiz Hava isimli etkinlik kapsamında bisiklet turu gerçekleştirildi.

 

Yunusemre Belediyesi çocukları spora özendiriyor. Yunusemre Belediyesi, Yunusemre Kent Konseyi, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Dünya Astım Günü nedeniyle Yaşam İçin Nefes, Nefes İçin Temiz Hava ismiyle düzenlenen etkinlikte Yunusemre Kent Konseyi önünden başlayan bisiklet turu Yunusemre Belediyesi Botanik Bahçesi’nde son buldu. Sağlıklı yaşamın dikkat çekildiği etkinlikte minik öğrencilere de sağlıklı hayatın püf noktaları anlatıldı. Çeşitli etkinlikler düzenlenerek çocukların sportif aktivitelerde bulunması sağlandı. Yunusemre Belediyesi Botanik Bahçesi’nde düzenlenen faaliyet hakkında konuşan Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, belediye olarak çocukları çok önemsediklerini ifade etti. Yüksel, “Yunusemre Belediyesi olarak “Gelecek Nesiller İçin” sloganı ile bu yola çıktık. Amacımız da gelecek nesillerimiz olan sizlere sağlıklı ve temiz bir çevre bırakmak. Yaptığımız her projede çocuklarımız için neler yapabiliriz? Çocuklarımıza nasıl sağlıklı bir çevre bırakabiliriz? Her zaman bu soruları göz önünde bulunduruyoruz. Dünya astım günü nedeniyle düzenlenen bu etkinliğe de destek olmak istedik. Başkanımız da her zaman sizleri önemsiyor ve size değer veriyor” diye konuştu.

 

GELECEK NESİLLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Dünya Astım Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşan Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Yunusemre Kent Konseyi olarak sporu özendiren etkinliklere her zaman destek olduklarını belirtti. Arslan, “Dünya Astım Günü nedeniyle düzenlenen bu etkinliğin fikri bize geldiğinde seve seve destek olabileceğimizi belirttik. Bu etkinlikte çocuklarımız bisiklet binerek buraya kadar geldi. Burada düzenlemiş olduğumuz çeşitli oyunlar ile çocuklarımıza sporu sevdirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımız da sporu seviyor. Biz bu tarz etkinliklere her zaman destek sunmaya hazırız. Sayın Başkanımız da her zaman bize çocuklara ve dezavantajlı gruplara yönelik programlara destek olmamızı tavsiye etti. Biz de kendisinin direktifleri doğrultusunda bu tarz programlara destek olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından etkinlikte çeşitli sportif müsabakalar düzenlendi.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ