13 Kasım 2017

YUNUSEMRE’DE OKUL BAHÇELERİ SPOR ALANINA DÖNÜŞÜYOR

YUNUSEMRE’DE OKUL BAHÇELERİ SPOR ALANINA DÖNÜŞÜYOR

Yunusemre Belediyesi’nin çocukları ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla Spor Toto Teşkilatı’nın desteğiyle hayata geçirilen “Okul Bahçeleri Spor Alanına Dönüşüyor Geleceğin Yıldızları Yetişiyor” projesinde çalışmalar başladı.

 

Öğrencilere birçok hizmet kazandıran Yunusemre Belediyesi, Spor Toto Teşkilatı işbirliği ile “Okul Bahçeleri Spor Alanına Dönüşüyor Geleceğin Yıldızları Yetişiyor” projesi kapsamında merkezde 7, kırsaldaki 3 okulda projeyi uygulayacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın örnek göstererek diğer illerde de uygulanma talimatı verdiği projenin ilki Sakallı Mahallesi Ömer Ege İlk ve Ortaokulu bahçesine yapılıyor. Okul bahçesine spor sahalarının yapılacağını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Spor Toto Teşkilatı’nın da desteğiyle ‘Okul Bahçeleri Spor Alanına Dönüşüyor Geleceğin Yıldızları Yetişiyor’ projemizi hayata geçirdik. İlk olarak Sakallı Mahallemizde bulunan Ömer Ege İlk ve Ortaokulu’nda başladık. Toplamda 10 eğitim kurumumuzda projeyi hayata geçireceğiz. Gelecek nesillerimiz için çalışmalarımız sürecek” dedi.

 

ÖĞRENCİLER BU PROJEYİ ÇOK SEVECEK

 

Ömer Ege Ortaokulu Müdürü Sezgi Koca da projeden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle anlattı: “Çalışmalar bizim okulumuzda başladı. Okul bahçemize voleybol, basketbol, halı saha gibi spor alanları oluşturulacak. Okulumuz merkeze biraz uzak olmasına rağmen Yunusemre Belediyemiz okulumuza bu hizmeti getirdi. Öğrencilerimiz spora düşkün olduğu için öğrencilerimizin oldukça faydalanabileceği bu çalışma bizleri çok mutlu etti. Başta belediye başkanımız olmak üzere belediyemize öğrencilerimiz adına teşekkür ederim”

 

Yunusemre Belediyesi’nin hizmetleriyle mahallelerinin kalkındığını dile getiren Sakallı Muhtarı Adil Keskin ise, projelerinin kendi okullarından start almasının öğrencileri mutlu ettiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ