07 Mayıs 2018

Yeşilay Elçileri Projesini Vali Güvençer’e Tanıttılar

Yeşilay Elçileri Projesini Vali Güvençer’e Tanıttılar

Yeşilay Şube Başkanı Salih Fulcun ve Yönetim Kurulu üyeleri,  Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı çerçevesinde ‘Yeşilay Elçileri’ projesi hakkında bilgi vermek amacıyla Vali Mustafa Hakan Güvençer’e ziyarette bulundu.

Yeşilay Şube Başkanı Salih Fulcun, kendilerini kabul ettikleri için Vali Güvençer’e teşekkür ederek “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı çerçevesinde ‘Yeşilay Elçileri’ projesinin Manisa’da uygulanması için Manisa Şubemiz tarafından çalışmalar başlatıldı. Bu anlamda Sayın Valim,  sizleri ziyaret ederek proje hakkında bilgilendirmek istedik” diye konuştu.

Vali Güvençer de ziyaretleri nedeniyle konuklarına teşekkür ederek yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

‘Yeşilay Elçileri’ projesinin amacı :

Bağımlılıkla mücadelede önleme temelli bir toplumsal duyarlılığının geliştirilmesi yoluyla toplumun bütün katmanlarının mücadeleye dahil edilmesine katkıda bulunmaktır. Bu doğrultuda, toplum ile doğrudan ilişkili meslek gruplarında bağımlılık olgusuna karşı bir söylem ve duruş geliştirilmesi projenin genel amacı içerisindedir. Bu doğrultuda hedef grup olan çocuk ve gençlerin çoğunlukla ilişkide olduğu meslek grupları belirlenmiş ve bu meslek grupları üzerinden toplumsal duyarlılık sokaktan mahalleye, mahalleden ilçe ve il merkezlerine kadar gönüllü esnaflar üzerinden yaygınlaşması ve esnafların bölgelerindeki saygın rolü üzerinden toplumun bağımlılıkla mücadeleye aktif olarak katılımı amaçlanmaktadır.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ