15 Şubat 2018

Yanlış Hesap Manisa Adliyesi’nden Döndü

Yanlış Hesap Manisa Adliyesi’nden Döndü

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların gönül rızasını almadan başlattığı akıllı sayaç uygulamasına üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen tartışmalar bitmek bilmiyor. Manisa’nın Salihli İlçesinde oturan Hayriye Koçyiğit isimli vatandaşın kendi gönül rızası alınmadan sayacın takıldığı yönündeki itirazı ile konuyla ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MASKİ’yi mahkemeye vererek akıllı sayaç için alınan ücretin geri ödenmesi ve eski sayacın tekrar takılması yönündeki başvurusunu Manisa 2. Asliye Hukuk Mahkemesi haklı buldu. Mahkemenin aldığı karara MASKİ tarafından yapılan itiraz ise kabul edilmedi.

Hayriye Koçyiğit isimli vatandaşın kendi gönül rızası alınmadan akıllı su sayacının takıldığı yönündeki itirazı ve eski sayacın tekrar takılması yönündeki başvurusu Manisa’da ki yetki mahkeme tarafından kabul edildi. Mahkemenin aldığı karara itiraz eden MASKİ’nin başvurusu ise Manisa 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk mahkemenin verdiği kararın aynı zamanda emsal bir karar olduğunu belirterek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e “Ben yaptım oldu” mantığını bırakmaya ve aklıselim davranmaya davet etti.

CENGİZ ERGÜN MANİSALILARIN PARASINI ÇARÇUR ETMİŞTİR

“Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı “Ben yaptım oldu” mantığıyla hareket ettiği için yanlış yapmaya devam etmektedir. Halkımızın nabzını tutmadan, kamuoyunun bilgisine, talebine riayet etmeden, “Oldu bitti” mantığıyla hareket ettiği için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa’yı kötü yönetmektedir” diyen Özdağ, “Mahkemenin aldığı karar Sayın Ergün’ün Manisa’yı ne derece kötü yönettiğinin bir belgesi olduğu için emsal karardır. Kim akıllı sayacından rahatsız ise ve eski sayacını taktırmak istiyorsa bu kararı örnek göstererek bunu çok rahat bir şekilde yerine getirebilir diye düşünüyorum. Kendi rızası alınmadan takılan akıllı sayaç için kendisinden daha önce tahsil edilen parayı geri alabilir ve eski saatini ücretsiz tekrar taktırabilir. Mahkeme masraflarının tamamını Manisa Büyükşehir Belediye’sinden alabilir. Bu binlerce mahkeme, binlerce masraf, yüz binlere tekabül eden paranın heba edilmesi demektir. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bir kez daha Manisa halkına yanlış yapmıştır. “Ben yaptım oldu” mantığından vazgeçmediği için bir kez daha keyfi bir şekilde Manisa halkının parasını cebinden almıştır. Bu parayı tekrar ceplerine koyarken de yine milletin parasını alarak koyacaktır. Manisa’da ki 1,5 Milyon insanın parasını çarçur etmiştir. Cengiz Ergün’ü bir kez daha düşünmeye, bir kez daha karar verirken doğru karar vermeye, herhangi bir yatırım yaparken de halka sorarak, halkın duygu ve düşüncelerini almaya davet ediyorum. 2019 Mart ayında Cengiz Ergün’le hesaplaşacağız” diye konuştu.

ERGÜN GÖREVİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİREMİYOR

“Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü daha önce çeşme sularındaki mikroptan dolayı bilgilendirdiklerini ve konunun takipçisi olacağız” dediklerini ifade eden Özdağ, “Bu konu belirli bir aşamaya kadar düzene kavuştu, gerekli tedbirler alındı ama hala konunun takipçisi olmaya devam ediyorum. Şimdi gerek Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğünden gerek İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğünden son analiz raporlarını ve durumun akıbetini alıp bir kez daha basın açıklamasında bulunacağım. Bilindiği üzere Cengiz Ergün Manisa Büyükşehir Meclis oturumunda suya zam istemiş ancak CHP ve AK Partili Milletvekillerinin ret oylarıyla suya zam önerisi kabul edilmemişti. Suya zam teklifi reddedilince tehditkar ifadelere başvurarak, “Hizmet etmeyeceğim”, “yatırım yapmayacağım” dedi. Zaten Cengiz Ergün hizmet yaparken dahi ayrım yapmaktadır. Bu ayrımı da MHP Genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli Manisa’ya geldiğinde Sayın Bahçeli’yi sadece MHP’li Belediyelerin olduğu ilçelere götürerek bizzat kendisi göstermiştir. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm Manisalıların Belediye Başkanı olmadığını sadece 6 İlçenin Belediye Başkanı olduğunu göstermiştir” dedi.

“BEN YAPTIM OLDU” MANTIĞI YANLIŞ MANTIKTIR

Akıllı sayaçlarda vatandaşların Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine verilen kartlara yükleme yaptırırken her ay 3,5 lira bakım ücreti adı altında emrivaki olarak gizli zammın yansıtıldığını kaydeden Özdağ, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın gözü Manisalıların cebinde değil hizmette olmalıdır. Vatandaş kendi rızasına göre ister eski sayacını isterse de akıllı sayaç kullanmaya devam etmelidir. Ama “Ben yaptım oldu” mantığı doğru değildir. Öyle gözüküyor ki emsal teşkil eden vatandaşın itirazı ve mahkemenin kararı bundan sonra diğer itirazlarla devam edecek ve ihale edilen sayaçlar Manisa Büyükşehir Belediyesinin elinde kalacak, kurum zarara uğratılacaktır. Cengiz Ergün unutmamalıdır ki Belediyenin parası milletin parasıdır. Hiç kimse, “Bu makamda ben varım” diyerek milletten toplanan paralarda tasarrufta bulunamaz. Milletin parasını çarçur edemez. Bu paralarda yetimin, öksüzün hakkı vardır” şeklinde konuştu.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ