26 Mart 2018

Vefa Amacıyla Yapılan Hayır Siyasi Şova Döndü

Vefa Amacıyla Yapılan Hayır Siyasi Şova Döndü

Manisa Büyükşehir Belediyesi, “MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhsin Yazıcıoğlu hayrına yapılan etkinliğe ceza yazdı” gibi bazı yayın organlarında karalayıcı başlıklarla yapılan haberlerle ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada kentin en işlek noktası olan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda ağır tonajlı araçların park etmesinin yasak olduğu ve bu konuda yapılan uyarıların dikkate alınmadığı belirtildi. İşlenen kabahat ile ilgili yazılan cezanın medyada çarpıtıldığına da dikkat çekilirken vefa amacıyla yapılan hayrın ne yazık ki Büyükşehir Belediyesi’ni karalamaya döndüğü ifade edildi.

25 Mart 2018 tarihinde kentin en işlek noktası olan ve ağır tonajlı araçların park etmesi de yasak olan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda,  Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nın yaptığı uyarılar önemsemeyerek, araç parklanması yapıldı. İşlenen kabahatin ardından da Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından ilgili kişiye 124 TL para cezası kesildi. Kesilen cezanın ardından da bazı yayın organlarında “MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhsin Yazıcıoğlu hayrına yapılan etkinliğe ceza yazdı”, “Vefaya Ceza Kestiler” gibi başlıklarla haber yapıldı. Yapılan bu karalama haberlerine Büyükşehir Belediyesi’nden cevap gecikmedi.

Vefaya siyaset karıştı

Yapılan açıklamada işlenen kabahat ile ilgili yazılan cezanın medyada çarpıtıldığına dikkat çekilirken,” Şehrin meydanı diyebileceğimiz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda ağır tonajlı araçların park etmesinin yasak olduğu herkes tarafından bilinmektedir.  Yapılan hayır öncesi de Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından ilgili kişilere gerekli uyarılar yapılmıştır. Ancak yapılan uyarılar dikkate alınmamıştır. Bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesi olarak işlenen kabahatı görmezden mi gelmemiz gerekir di? Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz çifte standart uygulayıp bu araca ceza kesmese miydi ? Ne yazık ki vefa amacıyla yapılan hayra siyaset karıştı. Kaldı ki, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından aynı şekilde bu meydana araç çıkardığı için farklı kişilere cezai işlem uygulanmıştır” dedi.

Vefasızlıkla suçlarken bir kez daha düşünün

Büyükşehir Belediyesi’nin Türk milliyetçiliğine önemli hizmetler vermiş kişilerin adlarını ölümsüzleştirmek adına kentteki birçok projeye isimlerini de verdiği de açıklamada belirtilirken, ”İzmir’den Manisa’ya girerken Kuva-yi Miiliye Anıtı ve Fırat Çakıroğlu Kavşağı’ndan geçiyoruz. Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’dan, Devlet Bahçeli Kavşağı’nda geçerek şehzadeler şehrimize giriyoruz. Bunun yanı sıra Manisa Belediyesi döneminde de MHP’li Meclis Üyelerinin verdiği önergeyle Ayakkabıcılar Sitesi’nin bittiği noktadan başlayan Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile 19 Mayıs Caddesi’nin birleştiği bulvarın adı Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı olarak değiştirilmiştir. Takdir kamuoyunun” ifadelerinde bulunuldu.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ