13 Ekim 2017

ULARCA DA ALTYAPI YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

ULARCA DA ALTYAPI YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI
MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Soma’nın Ularca Mahallesi’ndeki 6 kilometrelik altyapı yenileme çalışmalarına başladı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi ile mahallelerin eskiyen altyapılarını yenileyerek kırsal kesimlerin kaderini değiştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ, Soma ilçesinde yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Ularca Mahallesi’nin 3 kilometrelik içme suyu hattını yenileyen Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı ekipleri, 3 kilometre uzunluğunda kanalizasyon sistemini de sağlıklı hale getirerek, 2 adet de fosseptik imalatı gerçekleştirecek. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasına müteakip, mahallenin üst yapısı da MASKİ tarafından ele alınarak 12 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme çalışması hayata geçirilecek.
“Her gün yaşanan patlaklardan kurtulacağız”
Ularca Mahalle Muhtarı İlhan Yetim, “Mahallemizin içme suyu hattı 80’li yıllardan kalmaydı. Eski olmasından dolayı hemen her gün patlak ve arıza veriyordu. Şuan MASKİ tarafından döşenen içme suyu boruları gayet modern ve sağlıklı. Her gün yaşanan patlaklardan kurtulacağımız için mutluyuz. Aynı şekilde kanalizasyon hattımız da yenilenecek ve üstyapımıza geçilecek. O zaman çok daha güzel bir hale gelecek mahallemiz. Vatandaşlarımız da bu durumdan çok memnunlar. Onlar ve şahsım adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ