02 Ekim 2017

Türkiye’nin En Önemli Tesislerinden Biri

Türkiye’nin En Önemli Tesislerinden Biri

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 4 Ekim Çarşamba günü açılışı gerçekleştirilecek olan Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’nde açılış öncesinde incelemelerde bulundu. Başkan Ergün, “Manisa’nın en büyük sorunlarından biri olan çöp sorununu kökten çözecek olan tesisimizi Manisa’ya kazandırmaktan dolayı mutluyum ve gururluyum” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Manisa’ya kazandırdığı dev hizmet, Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi 4 Ekim Çarşamba günü Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla açılıyor. Açılış öncesinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, tesiste incelemelerde bulundu. Başkan Ergün’e Büyükşehir yönetim kadrosu da eşlik etti. Tesisin hazır bir hale geldiğini belirten Başkan Ergün, açılışa en iyi şekilde hazırlandıklarını dile getirdi. Açılış töreni öncesi son incelemeleri yaptıklarını belirten Başkan Ergün, “Manisa’nın en büyük sorunlarından biri olan çöp sorununu kökten çözecek olan tesisimizi Manisa’ya kazandırmaktan dolayı mutluyum ve gururluyum” dedi.

Yüzde 100 Kamu Kaynağıyla Yapıldı

Manisa’daki modern katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisinin Türkiye’nin en önemli tesislerinden biri olacağına dikkat çeken Başkan Ergün, “Bu önemli çevreci tesisimiz, yüzde 100 kamu kaynağıyla yapılan hiçbir şekilde özel sektörün içinde olmadığı bir tesis olması özelliğiyle Türkiye’de tek tesis. O açıdan bunun da gururunu yaşıyoruz. 4 Ekim’de hem Manisa’mızın gelecek 40 yılını kurtarmış olacak, hem de ülkemiz ekonomisine ciddi bir katma değer sağlayacak bir tesisi inşallah hep birlikte açacağız. Tüm vatandaşlarımızı şimdiden davet ediyorum” diye konuştu.

Tesis Girişine Dev Türk Bayrağı

Öte yandan Uzunburun katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisinin girişine Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından dev Türk bayrağı konuşlandırıldı. Tesisin açılışına gelecek olanların yanı sıra tesisin önünden geçecek olan vatandaşları 50 metre boyundaki bayrak direğinden 150 metrekarelik dev Türk bayrağı selamlayacak.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ