03 Mayıs 2018

Türkiye’nin En Modern Pazar Yeri Olacak

Türkiye’nin En Modern Pazar Yeri Olacak

Yunusemre Belediyesi, Türkiye’nin en güzel ve modern, kapalı pazar yerini Manisa’ya kazandırıyor. Yılbaşına kadar tamamlanması planlanan projenin temel atma töreninde konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Şehrin kangren haline gelen bir sorununu daha ortadan kaldırıyoruz. İddia ediyorum ne bölgemizde ne de Türkiye’de böyle bir proje var” dedi.

 

Manisa’da yıllardır süre gelen bir pazar yeri sorununa neşter vuran Yunusemre Belediyesi, Güzelyurt’ta Türkiye’ye örnek olacak modern, kapalı pazar yeri yapıyor. Hayata geçirilen proje için temel atma töreni gerçekleştirildi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin ev sahipliğini yaptığı törene Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Manisa Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (MESOB) Hasan Geriter, Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Milletvekili aday adayları, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri, yüklenici firma yetkilileri ve pazarcı esnafı katıldı.

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR PROJE”

Törende ilk olarak konuşan Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Manisa’da kangren haline gelen soruna el atan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Her zaman hizmetleriyle yanımızda olan, kapısı her zaman bize açık olan, bu sorunu çözmek adına adım atan Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum. Bizlerin hiper ve süper marketlerle mücadele etmemizde, vatandaşımıza hizmet noktasında güzel modern bir pazar yeri kazandırılması adına bu proje çok önemliydi. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

PROJEYİ ANLATTI

4 kattan oluşacak projeyle Manisa’ya güzel bir proje kazandırdıklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise 25 milyon TL’ye mal olacak proje hakkında bilgi verdi. Başkan Çerçi konuşmasında, “4 kattan oluşan, prefabrik betonlama ve giydirme cepheleriyle 29 bin metrekare kapalı alanda kurulacak güzel bir proje. Yaklaşık maliyeti 25 milyon TL. İçerisinde 2 katlı toplam 15 bin metrekare alana sahip kapalı bir pazaryeri bulunuyor. Kapalı ve açık otoparkın yer aldığı bir pazaryeri. Yaklaşık 500 esnafın satış yapabileceği, mescid, tuvaletler, bebek bakım ve dinlenme odaları, kafeteryaları, işyerleri, gençlik merkezi ve konferans salonları ile kompleks bir proje. Bu projede 650 kişilik konferans ve sergi salonuyla Manisa’nın en büyük kültür ve gençlik merkezini inşa ediyoruz. Kültür ve Gençlik merkezimizin girişi ayrı yerlerden olacak. 2 projeyi birleştirerek harika bir projeyi ortaya çıkardık”

TÜRKİYE’DE BÖYLESİ YOK

Tüm ihtiyaçlar düşünülerek bir proje hazırlandı. Kendi mimari tarzımızla kente bir vizyon kazandırıyoruz. Bu proje sağlamlığıyla, mimarisiyle kalitesiyle kültürümüzün izlerini taşıyan bir proje. Kendi çizgimiz farklı bir mimari, farklı bir üslup. Bu projeye çok sayıda insanın emeği geçti. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehre bir kimlik, değer katacak bir proje. İddialı konuşuyorum. Ne bölgemizde ne de Türkiye’de böyle bir proje var. İşte böyle güzel bir projeyi ilimize kazandırıyoruz” ” ifadelerini kullandı.

 

YÜKLENİCİ FİRMADAN ERKEN BİTİRME SÖZÜ

Yüklenici firma yetkilisi Nuri Özcan’ı sahneye davet eden Başkan Çerçi, projeyi erken bitirmeleri için söz aldı. Belediye Başkanı Çerçi, firma yetkilisinin projeyi yıl sonuna yetiştirme sözü üzerine “Tarihi benim öne çekmeme kalmadı firmamızdan bunun sözünü aldık. Bunu yazdık bir kenara.” dedi.

KAYMAKAMDAN BAŞKAN ÇERÇİ’YE TEŞEKKÜR

Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise Yunusemre Belediyesi’nin vizyon projeleriyle şehrin geliştirdiğini ifade ederek şunları söyledi: “Manisa’nın en önemli ihtiyaçlarından birini ortadan kaldırmak amacıyla hayata geçirilen bir projenin temel atmasında bir aradayız. 30 bin metrekare gibi çok büyük bir alanda yalnızca yapılacak projeyi pazaryeri olarak ifade etmek doğru değil. Bu yatırım çok kısa bir süre içerisinde tamamlanacak. Öncelikle bu hizmeti diğer belediye hizmetlerinde olduğu gibi devletimizin, hükümetimizin imkanlarını ilçemize getirme noktasında büyük bir gayret sarf eden belediye başkanımızı ve ekibini kutluyorum. Proje merkezdeki otopark sıkıntısını hafifletecek; Güzelyurt’un gelişmesine de imkan sağlayacaktır”

BUTONA BİRLİKTE BASTILAR

Konuşmaların ardından Başkan Çerçi ve protokol üyeleri dualar eşliğinde butona basarak projenin temelini attılar.

PROJE HAKKINDA

Güzelyurt Mahallesi’ne 8000 m² taban oturma alanına sahip olan proje; toplamda 30 bin metre karelik kapalı alana sahip. Proje bodrum katıyla beraber 4 katlı ve betonarme prefabrik olarak yapılacak. Bodrum katında 145 binek ve 40 kamyonet olacak şekilde 164 araçlık otopark bulunacak. Zemin katında 4300 m² alana sahip pazar yeri ve 21 tane asma katlı dükkân yer alacak. 1. katında 6800 m² pazar yeri ve zemin katla bağlantıyı sağlayan yürüyen merdivenler, ikisi yük asansörü olmak üzere 6 asansör bulunuyor. 2. katta 650 kişilik konferans salonu, gençlik merkezi, kafeterya, 4 sınıf, 4 atölye, sergi salonu, fuaye, etkinlik salonu yer alıyor. Zemin kattan pazaryerine 4 ayrı noktadan giriş yapılabilecek.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ