24 Eylül 2017

Türkiye Savaş İsteyen Bir Ülke Değildir

Türkiye Savaş İsteyen Bir Ülke Değildir

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Türkiye’nin hiç bir zaman savaştan yana olmadığını belirterek, sınır güvenliği ve Irak’ın toprak bütünlüğü için bu tezkere kararının alındığını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bugün görüşülen Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyona izin verilmesine ilişkin Başbakanlık tezkeresi, AK Parti, CHP ve MHP Gruplarının desteği ile TBMM genel kurulunda kabul edildi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Türkiye hiç bir zaman savaştan yana olmamıştır. Barzani’nin sorumsuzca tavrı karşısında, sınır güvenliği ve Irak’ın toprak bütünlüğü için bu tezkere kararının aldık. Irak’ta Arap Kürt ve Türkmenlerin bir arada barış içinde yaşanmasını istiyoruz. Fakat operasyon yapmak ve güvenlik tedbiri almak Türkiye’nin hakkıdır. Kuzey Irak’ta sentetik bir devlet kurulmasına Türkiye müsade edemez. Barzani, Türkiye’nin bu duruşunu dikkate almalı ve bu işten vazgeçmelidir”dedi.

CHP ve MHP’ye de genel kurulda ki destelerinden dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekleyen Baybatur;”Hiç kimsenin şüphesi olmasın, Türkiye her zaman barıştan yana olmuş ve gittiği her yere barış götürmüştür. Genel kurulda kabul edilen tezkere hayırlı olsun”ifadelerini kullandı.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ