27 Mart 2018

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Taramaları Tamamladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Taramaları Tamamladı

Türkiye Basketbol Federasyonu(TBF) 12 DABO Altyapı Milli Takımlar Takip Projesi kapsamında 24 Pilot İlden biri olan Manisa’da Sporcu taramalarını tamamladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu(TBF) Altyapı taramalarını 240 sporcu katılımı ile katılımda Türkiye Rekoru kırarak, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonunda tamamladı.

Seçmelere, Türkiye Basketbol Federasyonu(TBF) Altyapı Takip Proje Koordinatörlüğünden gelen Milli Takım antrenörleri, TBF-12 DABO Manisa İli, Altyapı Takip Sorumlusu Ekrem Öztürk’ün katılımlarıyla seçmeler tamamlandı.

Yapılan Sporcu taramasının, katılımının yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti belirten Alt yapı Takip sorumlusu Öztürk” Şahsım adına Katılımda bulunan İlimiz Spor Kulüplerine, değerli antrenörlerimize, kıymetli sporcularımıza ve sporcu velilerimize teşekkür ediyorum.

Bu taramalar sonunda ilimizdeki basketbol sporcularının bir kısmı Türkiye Basketbol Federasyonu Etüt programına dâhil edilerek, kulüpleri ile planlama sonrası özel antrenmanlarına başlayacaklar. Bu hafta içinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile haziran ayına kadar tesis planlaması yapılarak çalışmalarımıza başlayacağız. Bizlerden yardımlarını, desteklerini esirgemeyen Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sn. Yunus Öztürk’e şahsım ve Türkiye Basketbol federasyonumuz adına teşekkür ederim.

İlçelerimizdeki sporcularımızın takibini de kulüp antrenörleri ile irtibatta kalarak devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ