27 Mayıs 2018

Turgutlu’da 22 İçme Suyu Deposu Yenileniyor

Turgutlu’da 22 İçme Suyu Deposu Yenileniyor
Turgutlu’da 560 bin TL yatırım ile 22 içme suyu deposu ve 18 terfi binasında yenileme çalışmalarına başlanıldı.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu depolarındaki tadilat çalışmalarına Turgutlu ilçesi ile devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında ilçede 560 bin TL yatırım ile 22 içme suyu deposu ile 18 terfi binası yenileniyor. Depolarda öncelikle; eski vana ve boruların değişimi ile yalıtım ve fayans döşemeleri yapılıyor. Sonrasında ise dış cephe ve çevre düzenlemeleri de tamamlanarak vatandaşlara daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu temin ediliyor.
Su depoları yenilenecek mahalleler:
Aşağıbozkır, Ayvacık, Gökgedik,Osmancık, Kabaçınar, Yayla, Temrek, Ören, Kuşlar, Irlamaz, Hacıisalar, Sivrice, Karaoluk, Musalar – Yeniköy, Sinirli, Karaköy, Baktırlı veDalbahçe mahalleleri.
Merkezden kırsala eski ve sağlıksız su deposu kalmayacak
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, il genelinde hızla sürdürülen depo yenileme çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: “İdaremizin en öncelikli konusuManisalılara sağlıklı, yeterli ve kaliteli içme suyu teminidir. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün de, ‘il genelinde merkezden kırsala kadar tek bir eski ve sağlıksız su deposu kalmayacak’ şekilde çalışma yapılmasının talimatını 2014 yılında kurulduğumuz gün vermiştir. Bizler de imkanlarımız doğrultusundamahallelerin depolarını çalışmalarımıza dahil ederek vatandaşlarımızın daha güvenli ve gönülleri rahat şekilde su tüketmelerini sağlıyoruz. Turgutlu ilçemizde de bu kapsamdaki işlerimize başladık”

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ