17 Nisan 2018

Tülay Şentürk İle Yola Devam

Tülay Şentürk İle Yola Devam

AK Parti Şehzadeler Kadın Kolları 2. Olağan Kongresinde mevcut başkan Tülay Şentürk seçildi.

Şehzadeler Tarihi Bedesten Salonu’nda gerçekleşen kongreye AK Parti Manisa Milletvekili ve  MKYK üyesi Murat Baybatur, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Semra Kaplan Kıvırcık, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök, AK Parti Şehzadeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Taha Okan Taniş ve partililer katıldı.  

Açılış konuşmasını yapan Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk, devraldığı görevi yerine getirmenin heyecanı içerisinde olduğunu belirtti. Kendisine güvenerek, başkanlık görevini yeniden layık görenlere teşekkür eden Şentürk, “2013 yılında Şehzadeler İlçe Kadın Kolların Teşkilatımızda sosyal politikalar,halkla ilişkiler ve il kadın kollarında siyasi ve hukuki işler başkanlığını yaptım. İl Kadın Kollarımızda siyasi ve hukuki işler başkanlığı görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Şimdi de genel merkezimizin takdiri ile değerli başkanımın desteğiyle Şehzadeler Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirildim. Bana verilen bu görevi onurla ve gururla devralmanın  heyecanı içerisindeyim.” diye konuştu.

“BAYRAK YARIŞI DAVA ŞUURUYLA ALINIR VE DAHA ŞUURUYLA VERİLİR”

Başkan Şentürk, bunun bir bayrak yarışı olduğunu ve bu bayrak yarışının dava şuuruyla alınıp verildiğini aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabi bu bir bayrak yarışıdır. Ve biliyoruz ki bizim kongremizde bayrak yarışı dava şuuruyla alınır ve dava şuuruyla verilir. Şehzadeler İlçemizde görev aldığım sürece tüm teşkilatımızla birlikte el ele uyumlu bir çalışma ve güzel hizmetler yapacağımıza inancım tamdır.  AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığımızın kuruluşundan bugüne kadar hizmet bayrağını layıkıyla taşıyan ve gönül hizmeti yürüten tüm kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyelerimize gösterdikleri özenli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”

 

Şentürk’ün konuşmasının ardından kürsüye çıkan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2019’da Manisa’da zafer üstüne zafer kazanacaklarını dile getirdi. Başkan Çelik, “Hamdolsun AK Parti Kadın Kolları Teşkilatları, AK kadınlarımız, sultanlarımız, Hayme Ananın torunları, Gördesli Makbule Hatun’un torunları, güzel insanların torunları bugünde Bedesten’i bir akşam saatinde hınca hınç doldurarak Şehzadeler Kadın Kolları Kongremizi adeta bir bayrama dönüştürerek dosta güven düşmana korku salarak  bundan sonrada bu kutlu yürüyüşün yılmaz bekçileri ve yılmaz neferleri olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu salonu doldurarak gösterdiler ki 2019’da Manisa’da zafer üzerine zafer kazanacağımızı şimdiden göstermişlerdir. Bugün tek başına çıkarak güven tazeleyen Tülay Hanım’a ve yönetimine de hayırlısı olsun diyorum. Allah utandırmasın, Allah yar ve yardımcıları olsun.” ifadelerini kullandı.

“10 VEKİLDEN EN AZ 6’SI AK PARTİ’NİN OLACAK”

Ardından kürsüye çıkan AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, “Geçenlerde Kalemli köyüne gittiğimizde bizleri evinde ağırlayan bir teyzemiz vardı buralarda olduğunu tahmin ediyorum. O gün ziyaretimiz sırasında kongremize davet ettim ve bana “Ahmet Başkanım biz köyden bir otobüs geleceğiz Tülay Başkanımızın kongresine onu çok seviyoruz” dedi bende bunun bir nedenini sorduğumda bana “seçim çalışmalarına bizim köye geldiklerinde birden yağmur yağmaya başladı benimde çamaşırlarım vardı askıda Tülay Başkan yağmur altında benimle birlikte çamaşırlarımı topladı o yüzden onu çok seviyorum ve bir otobüs geleceğiz” dedi. Bugün görüyorum ki  teyzem dediğini yapmış. İşte bizler böyle gönüllere giriyoruz bizler halkın insanıyız. Bizler bu düsturla gittiğimiz sürece 2019’da büyükşehir belediyesini AK Parti saflarına katacağız, 10 vekilden en az 6’sını AK Parti Milletvekili yapacağız. Yine aynı şekilde Dünya Lideri Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ilk turda Şehzadeler İlçemizde ilk turda seçtirmek içinde elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Sözlerime son verirken Tülay Başkanıma ve yönetimine başarılar diliyorum. Bu zorlu görevde Allah yar ve yardımcıları olsun hep beraber çok güzel işler yapacağımıza yürekten inanıyorum. ” ifadelerini kullandı.

AK Parti Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine verdiği cesaret sayesinde emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

 

“ANA MUHALEFETİN İL KONGRESİ BU KADAR KALABALIK OLMUYOR!”

Ardından AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Murat Baybatur kadın kolları kongresi yapan tek parti olduklarını dilere getirerek, “Hiçbir siyasi partide kadın kolları kongresi gerçekleştiremiyorlar. Biz hamdolsun ana kademe il kongrelerini tamamladık, gençlik kolları kongrelerimizi tamamladık şimdide çok şükür kadın kolları kongrelerimizi bitirmek üzereyiz. İnanın ana muhalefet partisi il kongresi bile bu kadar kalabalıkta yapılmıyor. Bu sinerjiyle bizlere cesaret ve güç veriyorsunuz. Şehzadeler Kadın kollarımıza ben başarılar diliyorum. Seçimlerde onlara büyük işler düşüyor Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum, Tülay Başkanımızı ve yönetimini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Son olarak kürsüye AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli çıktı. İlçe Kadın Kolları Başkanı Şentürk’ün başarılı olduğunu dile getiren ve daha büyük başarılar elde edeceğini dile getiren Mersinli, ” Çok başarılı bir Şehzadeler teşkilatımız var onunla birlikte her kesim tarafından sevilen ve gönüllere taht kuran çok başarılı bir Belediye Başkanımız var. Ben inanıyorum ki bu çalışmalar bu hizmetler 2019’da karşılığını alacak. Yerel ve genel seçimlerde Şehzadeler daha büyük başarılar elde edecek. Tülay Başkanımız çok başarılı teşkilata geldiği günden beri çalışmasıyla herkesin dikkatini çekiyor. İnşallah  daha da başaralı olacak güzel işlere imzasını atacak. Allah bu zorlu görevde yar ve yardımcıları olsun, onları tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Seçime tek listeyle giden mevcut başkan Tülay Şentürk, 400 delegenin 283’ünün oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ