20 Nisan 2018

Tonguç’la Birlikte “TAŞERONA ELVEDA KADROYA MERHABA” Dediler

Tonguç’la Birlikte “TAŞERONA ELVEDA KADROYA MERHABA” Dediler

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet- İş Sendikası üyesi olan  ve taşerondan kadroya geçen Manisa Devlet Hastanesi personelleri, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ile bir araya geldi.

Manisa Devlet Hastanesi personellerinin kadroya geçmesi sebebiyle Manisa Devlet Hastanesi konferans salonunda program düzenlendi.

Düzenlenen programa, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Manisa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. H.A. Zafer Ulusan, Hizmet- İş Sendikası İzmir İl Başkan Yardımcısı Sedat Kaya, AK Parti Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk, AK Parti Şehzadeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Taha Okan Taniş, AK Parti Şehzadeler İlçe yönetimi ve kadroya geçen hastane personelleri katıldı.

Kadroya geçen personeller adına teşekkür konuşmasını yapan ve kadroya geçişlerin herkese hayırlı olmasını temenni eden Kaya,”Hizmet-İş Sendikası olarak Manisa Devlet Hastanesinde çalışan üyelerimizle birlikte taşerondan  kadroya geçişlerini pasta keserek kutladık. Hükümetimiz adına da AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, yönetim kurulu ile birlikte bizleri kırmadı ve programımıza katıldı. Bizler onlara sonsuz teşekkür ediyoruz , sesimizi duydular arkadaşlarımıza kadro verdiler. Bu yolda gece gündüz demeden sorunlarımızı ve taleplerimizi her ortamda dile getirmiş oldular.Bu taleplerimize duyarsız kalmayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da  teşekkürlerimizi ifade ediyoruz. Kadronun tüm çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Başkan Kaya’nın konuşmasının ardından AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç kürsüye çıktı.

Sağlık camiasının büyük bir aile olduğunu ve her bir çalışanın yaptığı  işin AK Parti için çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Tonguç, ” Coşkunuza, sevincinize ortak olmak için burada bir aradayız. Sağlık camiası büyük bir aile ve her birinizin yaptığı iş bizim için çok değerli. Hastalarla iletişimi sağlayan ve hastaya dokunan son noktamızdasınız. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla kamudaki taşeron sistemi kaldırılarak devletin kadrolu çalışanı oldunuz. Her daim “Halka hizmet Hakk’a hizmettir” anlayışıyla hareket eden AK Parti teşkilatı bugünde aynı düsturla hareket ederek, sağlık çalışanlarımıza verdiği sözleri yerine getirmeye devam etmektedir. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan iktidara gelirken sağlıkta devrim yapacağız demişti. Bugün görüyoruz ki bu sözlerini yaptıklarıyla doğrulamış ve halkımızın güvenini bir kez daha kazanmıştır. ” dedi.

Sağlık çalışanlarının her daim yanında olduklarını ifade eden Tonguç, “Gece gündüz, her şart ve koşulda hayatını ‘insana hizmet’ ilkesine adamış sağlık çalışanlarımızın dün olduğu gibi bugünde, bugün olduğu gibi yarınlarda da yanında olacağız. Yüksek katlı, odalı hastaneleri herkes yapabilir fakat önemli olan onların içini sağlam ve güvenilir kadrolar ile doldurmaktır. Taşeron siteminde çalışanlarımızın sıkıntıları vardı. ‘Maaşımız ne zaman yatacak, işten çıkarılır mıyım?’ diye korkuları oluyordu.  Artık böyle düşüncelere girmeyecekler artık maaşlarını devletimizden alacaklar ve gönül rahatlığıyla işlerini daha güzel yapacaklar. Kadrolarınız hayırlı uğurlu olsun, hepinizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başhekim Ulusan ve Başkan Kaya, Başkan Ahmet Tonguç’a çiçek vererek teşekkür ettiler.Ardından tüm personel ile birlikte pasta kesim töreni yapıldı.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ