01 Mayıs 2018

Süt Üreticileri ve Mandıracılar Derdini Anlattı

Süt Üreticileri ve Mandıracılar Derdini Anlattı

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç’un öncülüğünde Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinde bir araya gelen heyet sıkıntılarını AK Parti Milletvekili Recai Berber’e anlattı.

Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde düzenlenen kahvaltını programına AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Tarım İl Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Gök, Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Manisa Şube Başkanı Ahmet Kıroğlu, Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya, Şehzadeler İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Çınar Aydoğan, Yunusemre İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü  Serdar Mersinli, Manisa Bakkallar Odası Başkanı Saffet Taşkıncan, çok sayıda süt üreticileri ve mandıracı katıldı.

Yapılan kahvaltının ardından açılış konuşmasını yapan Başkan Tonguç,”Bugün bu soframızda süt üreticileri ve çiğ sütü perakende olarak halkınıza ulaştıran bakkal mandıracı esnafımız var. Amacımız burada çiğ süt satışında birbirinin çözüm ortağı olan arkadaşlarımızı bir araya getirerek dertlerini sıkıntılarını ve çözüm önerilerini dinleyeceğiz.  Bu işin en önemlisi de son tüketici halkımızın en sağlıklı ve kaliteli sütü içebilmesi adına gerekli olan düzenlemelerin hükümetimiz tarafından yapılması, Süt üreticilerimizin işletmelerini hastalıklardan ari işletme haline getirmesi, perakendeci esnafımızın da buna hazır olması konusunda fikir alışverişinde bulunalım istedim. Sorunların en güzel çözümü tüm taraflar bir aradayken olur, kalitenin artması da fikir birliğinde buluşulması ile olur. Ben bu gün bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan çiftçi üretici dediğimizde bütün işlerini bir kenara bırakıp bizlerle olan çok kıymetli vekilimiz Recai Berber başta olmak üzere belediye başkanımıza, kurum müdürlerimize, kıymetli başkanlarıma ve burada bulunan tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Kahvaltımızı organize eden Damızlık ve Sığır üreticileri Başkanı Sayın Ahmet Kırlıoğlu’na ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Tonguç’un ardından Tarım İl Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Gök, üreticilere ve heyete bilgilendirme konuşması yaptı.

Son olarak konuşma yapan AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber,” Piyasada bir boşluk olduğu ortada. Bunu nasıl fark ettin derseniz de ben hem süt fiyatını takip ediyorum hem de markette satılan çiğ süt yada günlük süt fiyatını takip ediyorum. Bu dengeyi sağlayabilmek için düzenli süt tüketimini arttırmak lazım. Şuan da bu dengeyi sağlamak için biliyorsunuz et ve süt kurumu sütü alıp süt tozu yapıyor. Daha bunun gibi birçok sebep birçok sıkıntı var ben bugün burada sizleri dinledim sorunlarınız eğer burada müdürlerimiz ve başkanlarımızla birlikte çözülebilecek olanları bugün burada halledeceğiz. Buradan çözülmeyecek sorunlarımızı ise ben ilgili bakanlıkları kurum ve kuruluşları arayıp gerekli bilgilendirmeyi kendilerine vereceğim. Konunun takipçisi olacağım buna inanın. Derdiniz derdimizdir inşallah bunun üstesinden geleceğiz sizler müsterih olun. Bugün burada yapmış olduğumuz istişarede çok verimli sonuçlar elde ettiğimizin kanaatindeyim.Bizi bir araya getiren Şehzadeler İlçe Başkanım Ahmet Tonguç başta olmak üzere hepinize  ayrı ayrı teşekkür ediyorum sağolun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından konu ile ilgili sıkıntıları ve çözüm yollarını dinleyen AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, konuyu gerekli bakanlıkları arayarak sorunlar hakkında bilgi verdi.

 

Kahvaltı programının bitimiyle birlikte Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Manisa Şube Başkanı Ahmet Kıroğlu, AK Parti Milletvekili Recai Berber ve. Başkan Tonguç’u makamında ağırladı.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ