30 Mayıs 2018

Sulama Birliklerinde Bayrak Değişimi

Sulama Birliklerinde Bayrak Değişimi

Sulama birliklerinde yeni başkanlar göreve başladı.  İzmir ve Manisa’daki 16 sulama birliğini ziyaret eden DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, eski başkanlara hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi verdi; Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca atanan yeni başkanlara ise başarı diledi

Sulama birliklerinde yeni dönem başladı. İzmir ve Manisa’daki 16 sulama birliğinde başkanlar görevlerini Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca görevlendirilen yöneticilere bıraktı.

16 birliği tek tek ziyaret eden DSİ 2. Şube Müdürü Ali Fuat Eker eski başkanlara hizmetlerinden ötürü teşekkür belgesi ve plaketi verdi. Yeni başkanları kutlayarak, başarı diledi.

“Çiftçi mağdur olmayacak”

“Sulama birliklerinin hizmetlerinde bundan sonra da herhangi bir aksama yaşanmayacak” diyen DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker “ Tarlalara zamanında ve yeterli suyu sağlamak arkadaşlarımızın önceliği her zaman olacak. Üretici kardeşlerimiz ile birlikte kol kola omuz omuza çalışacağız.  Kimse herhangi bir mağduriyet yaşamayacak. Hedefimiz çiftçilerimizin ortak malı olan sulama birliklerini daha sürdürülebilir bir mali yapı içerisinde kalkındırmak “ dedi.

İzmir’de 6 başkan değişti

Bayındır Sulama Birliği Başkanı İsmail Ekeroğlu ve Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan’ın yerlerine Nadir Kuldal atandı.

Menemen Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı Veli Kan ile Menemen Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Recai Önal ise görevi Emin Argun Baran’a devretti.

Bergama Kestel Sulama Birliği Başkanı Ramazan Bulut ile Bakırçay Sulama Birliği Başkanı Hakkı Kaya’nın yerlerine ise yeni dönemde Mustafa Taşkın görev yapacak.

Manisa’da 10 birlik başkanı görevi bıraktı

Manisa Mesir Sulama Birliği Başkanı İsmet Apak, Gediz Sulama Birliği Başkanı Namık Mamalar ve Sarıkız Sulama Birliği Başkanı Alp Serdar Tuğsal’ın yerlerine Levent Cankılıç atandı

Turgutlu Sulama Birliği Başkanı İbrahim Çevik Budakçı ve Gökkaya ve Çevre Köyleri Sulama Birliği Başkanı Ali Karadeniz’in yerine ise Rızvan Keleşoğlu getirildi.

Salihli Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Ali Gürsoy ile Salihli Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı Engin Edik ise koltuğu Numan Özdemir’e devretti.

Alaşehir Üzüm Sulama Birliği Başkanı Necdet Türk, Bağ Sulama Birliği Başkanı Halil Kara ve Sarıgöl Sulama Birliği Başkanı Halil Duran’ın yerine ise Ahmet Işıklı göreve başladı.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ