26 Mayıs 2018

Soma Ülke Enerjisinin Yüzde 8’ini Karşılıyor

Soma Ülke Enerjisinin Yüzde 8’ini Karşılıyor

Ak Parti Manisa Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özkan seçim çalışmalarına başladığı Manisa’nın Soma ilçesinde kurum ziyaretlerini sürdürüyor.

Ak Parti Manisa Milletvekili Adayı Mehmet Ali Özkan, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup ve partilileriyle birlikte Türkiye’nin sayılı nakliye kooperatiflerinden S.S. Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Mehmet Yağcı ve yönetim kurulu üyeleri Soma’nın çocuğu olan Avukat Mehmet Ali Özkan’ın seçilebilir sıradan Milletvekili Adayı olmasından ötürü tebrik ederek Soma için sevindirici olduğunu vurguladı. Kooperatif Başkanı Yağcı, Mehmet Ali Özkan’ın yanında olduklarını belirterek milletvekili olarak Soma’ya çok faydası olacağını düşünerek yanında olduklarını kaydetti.

KOOPERATİF ESNAFIMIZIN SESİ OLACAĞIZ

Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin bölgeye önemli hizmetleri olduğunu vurgulayan Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Türkiye’nin en büyük nakliye filosuna sahip kooperatif esnafının sesi olacaklarını kaydetti. Özkan, “Türkiye’nin enerji iş gücüne dayalı ilçemiz Soma, kömür kaynakları ve santralleriyle ülkemizin enerji ihtiyacının yüzde 8’ini karşılıyor. Gerek hükümetimiz gerekse özel sektör marifetiyle sürekli yatırım alan ilçemizde ikinci termik santral inşaatı da hızla sürüyor. Çok kısa süre içersindde yeni termik santral faaliyete girecek. Bunun yanında yeni maden sahaları ile birlikte karaelmasımız olan kömür gün yüzüne çıkıyor. Bu yatırımlarla nakliyeci esnafımız da nasibini alacaktır. Bizlerde üzerimize düşen konuları ilgili mercilere aktarmak suretiyle kısa sürede çözüme kavuşturarak kooperatif esnafımızın yanında olacağız.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ