06 Mart 2018

Soma Büyük Güney in Su Sıkıntısına Kalıcı Çözüm

Soma Büyük Güney in Su Sıkıntısına Kalıcı Çözüm

Soma’nın Büyük Güney Mahallesi’ne yaz aylarında yetersiz gelen cazibeli su kaynağına destek sağlamak amacıyla mahallede sondaj çalışması başlatıldı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların yaz aylarında su sıkıntısı çekmelerini önlemek adına sondaj çalışmalarına hız kazandırdı. MASKİ ekipleri, Soma’ya bağlı Büyük Güney Mahallesi’ni besleyen doğal kaynak suyunun yazın yetersiz gelmesi üzerine mahallede sondaj çalışması başlattı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından açılan sondajın delgi çalışmaları sürüyor. Yapım işlerinin tamamlanması sonrasında numune alımı yapılarak, suyun içilebilirlik analizi gerçekleştirilecek.

“İnşallah bu yaz su sıkıntısı çekmeyeceğiz”

Büyük Güney Mahalle Muhtarı Nazmi Saygılı, sondaj çalışmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Doğal kaynak suyumuzun yaz mevsiminde yetersiz gelmesi nedeniyle çok sıkıntı çekiyorduk. Bazı günlerde tankerle su takviyesi yapılıyordu. Buna kalıcı bir çözüm bulunmasını istedik ve mahallemizde sondaj çalışması başlatıldı. MASKİ’nin çalışmalarından memnunuz. Suyumuza kavuşunca daha da memnun olacağız. Bu çalışmalar için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a teşekkür ediyoruz. İnşallah sayelerinde bu yaz su sıkıntısı çekmeyeceğiz” diye konuştu.

 

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ