23 Ekim 2017

SELAHADDİN EYYUBİ KÜLTÜR VE TAZİYE EVİ AÇILDI

SELAHADDİN EYYUBİ KÜLTÜR VE TAZİYE EVİ AÇILDI

Şehzadeler Belediyesinin Kazım Karabekir Mahallesinde yapımını tamamladığı Selahaddin Eyyubi Kültür ve Taziye Evi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Taziye Evinde ilk Fatiha, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi için okundu.

Şehzadeler Belediyesi tarafından Kazım Karabekir Mahallesinde yapımı tamamlanan Selahaddin Eyyubi Kültür ve Taziye evi düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

Düzenlenen açılış törenine AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, İsmail Bilen, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Belediye Meclis üyeleri, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar civar Mahalle Muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Selahaddin Eyyubi Kültür ve Taziye Evinin bulunduğu alanın geçmişte atıl durumda olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Kazım Karabekir Mahallemize kazandırmış olduğumuz Selahaddin Eyyubi Kültür ve Taziye Evimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Taziye Evimizin içerisinde taziyelerin rahatlıkla yapılabileceği 200 metrekarelik bir kapalı alanımız var. Ayrıca mutfak, mescit ve tuvaletlerimiz mevcut. Çelik konstrüksiyon imalat ile yapılan bu güzel yapımızın belediyemize maliyeti 160 bin Türk Lirası olmuştur. Biz göreve geldiğimizde şuan içerisinde bulunduğumuz bu alan içeresine girilmeyecek bir durumdaydı. Buraya park demek mümkün değildi. Göreve geldiğimiz gibi buradaki parkı sil baştan yaparak oyun guruplarını yenileyerek yeniden halkımızın kullanımına açtık. Bu parkımızda Manisa’ da bir ilki de gerçekleştirmiş olduk. Engelli çocuklarımızın rahatlıkla oynayabileceği bir Engelsiz Çocuk oyun gurubunu bu parkımıza monte ettik. Parkımızın düzenleme çalışmalarının ardından bu ala bir de Kültür ve Taziye Evi inşa ettik. Burada hem taziyeler kurulacak, hem de kültürel ve eğitimsel faaliyetler rahatlıkla yapılabilecek. Bu Kültür ve Taziye Evimiz aynı zamanda Çok Amaçlı Salon olarak ta Kazım Karabekir Mahalle halkımıza hizmet verecek” dedi.

“HZ.İBRAHİM CAMİSİNİN ALTI KURAN KURSU VE TAZİYE EVİ OLACAK”

Kazım Karabekir Mahallesinde yapımı devam eden ve bittiğinde büyük bir Cami olacak olan Hz. İbrahim Camisinin alt katına da Şehzadeler Belediyesi olarak Kuran Kursu ve Taziye Evi yapacaklarını belirten Başkan Çelik “Benzerlerin birçok mahallemizde yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Zaman zaman gittiğimiz zamanlarda da çok amaçlı kullanıldıklarını görüyoruz. Buda bizleri çok mutlu ediyor. Kazım Karabekir Mahallemizde bir yer problemimiz vardı. Daha önce Kültür ve Taziye Evi’nin yapıla bilmesi için başka alternatifler belirlemiştik. Çıkan sıkıntılar neticesinde bu alanı belirleyerek burada hizmete açıyoruz. Kazım Karabekir Mahallemize yeni ve büyük olacak Hazreti İbrahim Camii yapılıyor. Onun alt tarafını da belediye olarak biz teslim altık. Aynı Turgut Özal Mahallesinde yaptığımız gibi, Caminin altı kısmında tadilat ve düzenleme çalışması yaparak yeni bir Kuran Kursu ile Kültür ve Taziye evini de Mahalle halkımızın hizmetine sunacağız. Önümüzdeki ay içerisinde onun çalışmalarına da başlayacağız. Rabbim birlik ve beraberlik içirişinde onun da açılışını hep birlikte yapmayı nasip etsin inşallah” dedi.

“ŞEHZADELER KISITLI İMKÂNLARLA BÜYÜK İŞLERE İMZA ATIYOR”   

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’ in kısıtlı imkânlarla Şehzadeler ilçesine büyük hizmetler yaptığını ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen “Düşünüyor ve bakıyorum ki imkânlar kısıtlı ancak ihtiyaçlar fazla. Kısıtlı imkânlarla bu güzel hizmetleri Şehzadelere kazandıran değerli Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Konuşmasında kendisi de dile getirdi. Belediye ait bir hizmet binası bile yokken Şehzadelerde yaşayan insanlara güzel hizmetler sunmaya gayret ediyor. Manisa’ ya geldiğimizde kapı önlerinde ve ya evlerin bahçelerinde taziyelere gidiyoruz, sokak aralarında yapılan mevlitler oluyor onlara da katılıyoruz. Ancak bu Kültür ve Taziye Evleri ile artık bu tür etkinlikler ve taziyeler daha güzel imkânlarla yapılacak. Bu tür yapıların kıymetini bileceğiz ve en iyi şekilde muhafaza edeceğiz ve birlik ve beraberliğimizi de bozmayacağız. Bu birlik ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe, böylesine güzel hizmetlerde artarak devam edecek inşallah. Değerli Belediye Başkanımız ve mesai arkadaşlarının gayreti ve heyecanı var. Bir tek sizlerin destek ve duanıza ihtiyaçları kalıyor. Onu da esirgemezseniz inşallah daha güzel hizmetler sunmaya büyük gayretler göstereceklerdir diye düşünüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Çelik, Milletvekili Bilen ve protokolün katılımı ile Selahaddin Eyyubi Kültür ve Taziye Evinin açılış kurdelesi kesildi.

Yapılan açılışın ardından Şehzadeler Belediyesi tarafından Kazım Karabekir Mahallesinde vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ