17 Mart 2017

Şehadetleri ile Destanlaşan Şehitlerimizi Minnetle Anıyorum

Şehadetleri ile Destanlaşan Şehitlerimizi Minnetle Anıyorum

AK Parti Manisa Milletvekili  ve  TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı Uğur Aydemir Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yılı münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Aydemir açıklamasında ; “Çanakkale inanmış imanlı yüreklerin karşısında tüm şer güçlerin  dize getirildiği şanlı destanın yazıldığı yerdir.  Çanakkale, doğudan batıya kuzeyden güneye,  nice vatan evladının vatan ve bağımsızlık uğruna omuz omuza şehadete koştuğu yerdir.

İstiklal ve Hürriyet sevdası ile toprağını her türlü sevdanın üstünde tutan ölümsüzlerimizim tarih boyunca yazdıkları destanlar  her türlü övgü, minnet ve şükranın ötesindedir. Milletimiz, Çanakkale’de varlığımıza kast eden hayâsız akınlara karşı unutulmayacak bir insanlık dersi vermiştir. Çanakkale Zaferi ecdadımızın sarsılmaz azminin ve vatan sevgisinin emsalsiz örneğidir.

Bizler de bugün Çanakkale ruhu ile ecdadımızın yazdığı destanın başarısı ile övünmenin ötesine geçmeliyiz.  Çanakkale zaferinden aldığımız ilham ve güçlü Büyük Türkiye’yi inşaa etmek, 2023 hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışmalıyız.

Tarihimiz boyunca gerçekleştirilen hain darbe girişimlerini bertaraf eden aziz ve asil milletimiz son olarak ülkemizi bölmek , parçalamak ve istila etmek isteyen Fetö’cü hainlere 15 Temmuz’da tanklara, f-16’lara gögüsünü siper ederek geçit vermemiştir.

Dün olduğu gibi bugünde bayrağımızın inmemesi , ezanımızın dinmemesi , vatanımızın bölünmemesi için yüreğimizde ecdadımızdan aldığımız Çanakkale ruhunu taşımaktayız. Bu gerçeğe 15 Temmuz hain darbe girişimde tüm dünya birkez daha şahit olmuştur.

Bu eşsiz mirasın çatısı altında tarihimiz boyunca verilen savaşlarda ve yurdumuzun her köşesinde terörle mücadele sırasında ömürlerini; ömürlerimize vakfetmiş gazi ve şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak en büyük sorumluluğumuzdur.

İstiklal şairimiz merhum Akif’in dizelerinde ifade ettiği gibi

“Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi, Bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi.” Şehadetleri ile destanlaşan şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizi minnet, dua ve saygıyla bir kez daha anıyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ