09 Nisan 2017

Saruhanlı’ya Yeni Devlet Hastanesi Geliyor

Saruhanlı’ya Yeni Devlet Hastanesi Geliyor

Saruhanlı Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Merkezi, Doğum Salonu  Ve Yoğun Bakım Ünitesi Açılış Programı düzenlendi. Programa Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Leyla Arıcı, Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, Memur Sen İl Temsilcisi Mustafa İrğat, Protokol Üyeleri ve Saruhanlı halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış programında ilk olarak Hastane Yöneticisi ve Baştabip Uzm. Dr. Ali Osman ÇAĞLAYAN katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı.

Çağlayan: “Bugün burada Saruhanlı Belediye Başkanı Doktor Hüseyin YARALI’nın katkıları ve Manisa KHB Genel Sekreteri Uzman Doktor Ayhan Korkmaz’ın destekleri ile hizmet vermeye başlayan Fizik tedavi Ünitesi, Hayırsever vatandaşlarımız Sayın İsmail ARABACI ve Sayın Fazilet Yıldız’ın katkıları ile yenilenen doğum salonu ve yatak kapasitesi arttırılan ve bütünüyle yenilenen 4 yataklı 1. Seviye Erişkin Yoğun Bakım Ünitemizin açılışını yapmak üzere bir araya geldik. Bu ünitelerin kazandırılmasına maddi ve manevi katkı veren belediye başkanımıza, genel sekreterimize ve hayırseverlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyor ve Allah razı olsun diyorum.” dedi.

Başhekim Çağlayan: “Hastanemizin sorunlarını her fırsatta büyüklerimize aktarmaya, çözüm önerilerimizi de dilimiz döndüğünce sunmaya çalışıyoruz ve çözüm için destek istiyoruz. Özellikle bugün burada yeni hastane binası için ihtiyacımız olan arsa konusunda belediye başkanımızdan desteklerini istirham ediyorum. İnşallah bir sonraki buluşmamız çözüme kavuşmuş bir acil servis ünitesi ve yeni bir hastane açılışı olur diyerek sözlerime son veriyorum. Fizik tedavi ünitesi, doğum salonu ve yoğun bakım ünitemizin hayırlı olmasını diliyor ve yapımına destek olanlara tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Hastane Yöneticisi Ali Osman Çağlayandan sonra Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler başkanı Uzm. Dr. Leyla Arıcı bir konuşma gerçekleştirdi. Arıcı: “Sağlık yaşam insanın doğumuyla birlikte elde ettiği bir hak olarak kabul edilir. Bu hak asla değiştirilemez ve ölçülemez. Bireyler sağlıklı olduklarında toplumlar da sağlıklı olur. Bizler de bireysel ve toplumsal sağlık için Manisa ilimizde var gücümüzle çalışmaktayız. 2003 yılında başlayan Sağlıkta Dönüşüm Programıyla büyük yollar kat ettik. 2017 yında ise Sağlıkta Dönüşüm Programının ikinci fazına geçtik. Manisa’da Sağlık Bakanlığımızın ve Değerli Manisa Milletvekillerimizin destek ve katkılarıyla birçok ilkleri gerçekleştirdik ve büyük başarılara imza attık, özellikli hizmet vermenin ve hastalara şifa vermenin mutluluğunu yaşadık. İlimizde birçok yeniliklere ve projelere imza attık. Saruhanlı Devlet Hastanesinde de Palyatif Tıp projemiz var. İnşallah yeni hastanenin açılışından önce palyatif servisimizi kurarız. Bununla ilgili görüşmeler, çalışmalar başlatıldı. Bugün Saruhanlıda sağlık hizmetlerine bir yenisini daha kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Daha sonra açılışı gerçekleştirilen tesislerin yapımında büyük emeği olan Saruhanlı Belediye Başkanı Doktor Hüseyin Yaralı konuşma yaptı. Başkan Yaralı: “Sağlık çok önemli, biz bunun bilincindeyiz. Son 15 yılda sağlık alanında Ak Parti hükümetlerinin çok ciddi yatırımları oldu. Bu durum sürecine baktığımızda rahat bir şekilde görebiliriz. Halkın en beğendiği hizmetler arasında sağlık hizmetleri önde gelir. Saruhanlıda da bu böyle. Çok uzak bir geçmişe sahip olmayan Devlet Hastanemiz tabiki yapıldığı dönemin ihtiyaçlarına göre yapılmış ancak şu anda tam manasıyla ihtiyaçlarımızı karşılayamıyor. Bundan dolayı yeni bir hastanenin yapılması lazım. Bu konuda önümüzdeki süreçte sayın vekillerimizin yardımlarıyla bizler de arsa sorunlarını çözmek şartıyla yeni hastanemize, Saruhanlı Merkezde ve Yılmaz Mahallesinde yeni ASM’ lerimize ulaşacağımıza inanıyorum. Belediye olarak her alanda hizmet vermeye çalışıyoruz. Açılan bu üç bölümün yapımında katkısı bulunanlara teşekkür ediyorum ve bu bölümlerin hastanemize ciddi katkılar sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.

 Belediye Başkanı Hüseyin Yaralının Konuşmasından sonra Saruhanlı Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu bir konuşma yaptı. Çorumluoğlu: “Hayırseverlerin ve Belediyemizin katkılarına teşekkür ediyorum. Kötüyü çok çabuk unutuyoruz iyiye de çabuk alışıyoruz. Bundan 15 yıl önce sağlık hizmetleri çok kötü durumdaydı. Bugün durum çok daha iyi ve bu alanda Batı standartlarını yakalamışız. Fazlamız var eksiğimiz yok. Biz halka hizmet sunmak için varız ve çok da çalışmalıyız. Çünkü bu halk özellikle 15 Temmuz’dan sonra çok şeyi hak ediyor. Manisa’nın bir yıl içerisinde ülkenin en iyi sağlık hizmeti veren il olacağını düşünüyorum.” dedi.

Finalde ise Ak Parti Manisa Milletvekili Sayın Recai Berber’in konuşma yaptı. Berber: “Saruhanlı Devlet Hastanesi ne zaman yapılmış merak ettim, çok eski demişlerdi. Ama 1997 yılında açılmış. Türkiye öyle hızlı gelişiyor ki 20 yıl öncesi çok eski oluyor. Yeni yapılan modern Turgutlu Devlet Hastanesi, Soma Devlet Hastanesi, Merkez Efendi Devlet Hastanesi ve hele hele Manisa Şehir Hastanelerini görünce 20 yıllık olan bu hastaneler maalesef eski görülüyor. Türkiye artık tüm kademeleriyle büyük düşünüyor planlı ilerliyor. Saruhanlı’ nın hızla artan nüfusuna ve şehir olarak hızla büyümesinin karşısında daha kapsamlı yeni bir hastane ihtiyacının doğduğunu göstermektedir. Bundan dolayı Saruhanlımıza ve sağlık çalışanlarımıza yeni bir hastane yapılması sözünü veriyorum.” dedi.

Recai Berberin konuşmasının ardından plaket takdimi yapıldı. Kurdele kesilmesi ile program sona erdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ