23 Şubat 2018

Saruhanlı’da Zeytin Dalı Harekatı’na Destek İçin Kurban Kesildi

Saruhanlı’da Zeytin Dalı Harekatı’na Destek İçin Kurban Kesildi

Saruhanlı ilçesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere manevi destek vermek amacıyla İlçe Jandarma Komutanlığı önünde kurban kesildi. Kesilen kurbanın etleri ile pilav yapılarak halka dağıtılacak.

 

Programa Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Başçavuş Ekrem Koçer, İlçe Emniyet Müdürü Gökmen Balaban, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen ve vatandaşlar katıldı.

 

Programda din görevlileri tarafından Afrin’deki askerler ve vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz için dua edildi. Daha sonra etleri ile pilav yapılıp vatandaşlara dağıtılmak üzere büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesildi.

 

Başkan Yaralı, burada yaptığı konuşmada aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileyerek, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Masumun ve mazlumun son umut kapısının Türkiye olduğunu belirten Yaralı, “Bu bölgede oynanan oyunları nihayete erdirmek için Afrin’e operasyon düzenliyoruz. Allah ordumuzu muzaffer kılsın. 15 Temmuz’dan bu yana sergilediğimiz birlik ve beraberlik duygusunu, duruşunu bozmadan dayanışma içerisinde şer odaklarına karşı mücadelemizi sürdürmeliyiz. İnşallah askerimiz oraları terör örgütlerinden temizleyerek asıl sahiplerine teslim edecek. Türkiye’nin kimsenin bir karış toprağında gözü yoktur. Bir kez daha bunu bütün dünyaya haykırıyoruz.”

 

Afrin’in huzura kavuşacağı günlerin yakın olduğunu belirten Yaralı,  “Kahraman Türk askerimiz o bölgede ki hainleri temizlemeye devam ediyor. Rabbim Türkiye ve Dünya’nın farklı bölgelerinde görev yapan tüm Kahraman Askerlerimizi korusun. Dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız” dedi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ