19 Şubat 2018

Saruhanlı Katı Atık Transfer İstasyonunda Sona Gelindi

Saruhanlı Katı Atık Transfer İstasyonunda Sona Gelindi

 Manisa Büyükşehir Belediyesinin çevre dostu en büyük yatırımı olan Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ne ilçelerden gelecek olan katı atıkların aktarılacağı transfer istasyonları için çalışmalar devam ediyor. Saruhanlı atık transfer istasyonundaki çalışmaları Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım yerinde inceledi.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunusemre ilçesi Uzunburun mevkiine yapılan en büyük çevreci yatırım olma özelliğini taşıyan Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’nde ayrıştırma işlemleri tüm hızıyla yapılmaya devam ediyor. Tesiste çalışmalar devam ederken, ilçelerde de atıkların aktarılacağı transfer istasyonları için yapım çalışmaları devam ediyor. Saruhanlı’da yapım çalışmaları devam eden katı atık transfer istasyonunu Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

“Saruhanlı’nın en önemli sorunlarından bir tanesi tarihe gömülmüş olacak”

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, en büyük sorunlardan biri olan çöp sorununun sonuna gelindiğine dikkati çekerek, “İlçelerimizde vahşi depolamalar büyük sıkıntı. Saruhanlı Belediyesi olarak da biz vahşi depolamanın içindeydik. Ama bu süreci bitiriyoruz. Katı atık transfer istasyonunu açtıktan sonra bizim ciddi 844 kilometrekaredeki 54 mahallenin çöpünü toplayacağız buradaki aktarma istasyonundan araçlarla Manisa Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ne gidecek. Saruhanlı’nın en önemli sorunlarından bir tanesi tarihe gömülmüş olacak. Daha önce biz altyapı sorunlarını bitirmiştik, bu sorunumuz kalmıştı. Bunu da Manisa Büyükşehir Belediyesi bu şekilde çözdüğü için teşekkür ediyoruz” dedi.

“Tesisi 7 Mart’ta tamamlamayı hedefliyoruz”

    Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım ise 4 Ekim 2017’de Uzunburun Katı Atık ve Bertaraf Tesisi’ni açtık. İlk hedefimiz 5 ilçemizi kapsıyordu. Şehzadeler, Yunusemre, Ahmetli, Turgutlu ve Saruhanlı kısmını da 7 Mart tarihi ile tamamlamayı hedefliyoruz. Tesisimiz yüzde 80 tamamlanmış durumda. 7 Mart’tan sonra ilk denemeleri yapacağız. Gerekli ekipmanları sağladık. Saruhanlı ilçesinde önceki yıllardan kalan 22 vahşi depolama alanlarını da tamamen kapatacağız. Atıkları Uzunburun tesislerine götürerek ayrıştırma ve bertaraf işlemlerini gerçekleşmiş olacağız” diye konuştu.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ