13 Şubat 2018

Saruhanli Belediyesi Elif İçin Özel Oda Yapıyor

Saruhanli Belediyesi Elif İçin Özel Oda Yapıyor

Manisa’nın Saruhanlı İlçesine bağlı Dilek mahallesinde yaşayan Tanju Gökçen’in 8 yaşındaki ALL hastası (Akut Lenfoblastik Lösemi) kızı Elif için bir gazetede yer alan yardım çağrısına Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı el uzattı.

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde tedavisi devam eden ve enfeksiyon kapma riski bulunduğundan evlerinde temiz ve steril bir ortamda yaşaması gereken Elif için, Başkan Yaralı’nın talimatıyla özel bir oda yapılıyor.

 

Saruhanlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, anne ve babasıyla birlikte Dilek mahallesinde yaşayan Elif için oturdukları evin bir odasını yeniden düzenliyor. Bu kapsamda Elif’in odasına tuvalet ve banyo inşa ediliyor. Odasının sıvası, boya ve badanası da yapılarak hijyenik bir hale getirilecek. Elif, hastaneden arta kalan zamanlarını bu odada geçirecek.

 

Başkan Yaralı, bu olay üzerine minik Elif’i ziyaret ederek “geçmiş olsun” dileklerini iletti ve Elif’in sağlığına kavuşması için sürdürülen inşaat çalışmalarını inceledi.

 

Elif ile yakından ilgilenen Yaralı, Minik Elif’in hastalığının tedavisi sürecinde gerekli yardım ve imkanları sağlayacaklarını belirterek şunları kaydetti;

 

“Gazetedeki haberi görünce hemen harekete geçtik. Önce Elif’in babası ile temas kurduk. Daha sonra taleplerini dinleyip yerine getirmek için çalışmalara başladık. Elifimiz için özel bir oda yapıyoruz. Onun sağlığına kavuşması için temiz bir ortamda yaşaması gerekiyor. Bir yandan tedavi süreci de devam ediyor. Biz bu süreçte onun ve ailesinin yanında olacağız. Elif inşallah sağlığına kavuşur. Bütün dualarımız Elif için.”

 

Baba Tanju Gökçen ise Başkan Yaralı’ya teşekkür ederek, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Yardım çağrımızı duyar duymaz bize yardımcı oldu. Çok sevindik, inşallah kızım sağlığına kavuşur.” diye konuştu.

 

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ