23 Nisan 2018

Sarıgöl İçme Suyu Depoları Yenileniyor

Sarıgöl İçme Suyu Depoları Yenileniyor
Sarıgöl ilçesinde 49 içme suyu deposu ile 25 terfi binasındaki tadilat çalışmalarına Özpınar, Selimiye ve Çavuşlar mahalleleri ile başlandı. 1 milyon 900 bin TL’lik yatırım ile ilçede bakım onarımı yapılmamış içme suyu deposu bırakılmayacak.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yürüttüğü içme suyu depolarındaki tadilat çalışmaları ile yılların sorunlarına neşter vuruyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanığı bünyesinde hayata geçirilen çalışmalar kapsamında Sarıgöl ilçesinde de içme suyu depolarındaki tadilata başlandı. İlçede 49 içme suyu deposu ile 25 terfi binası daha sağlıklı hale getirilerek, vatandaşların hizmetine sunulacak. Titiz bir şekilde hayata geçirilen çalışmalar sayesinde ilçede bakım onarımı yapılmamış depo kalmayacak. Mahallelerdeki içme suyu depoları içten dışa yenilenecek. Fayansları döşenecek olan depolarda, iç tesisatlarda günümüz standartlarına uygun hale getirilecek. Dış yüzeyleri de su kayıplarının önlenmesi amacıyla sızdırmazlık özelliğine sahip izolasyon malzemesiyle kaplanacak.
Özpınar, Selimiye ve Çavuşlar’da çalışmalar başladı
17 ilçede kaliteli ve hızlı hizmet anlayışıyla çalışan MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl’de başladığı iş kapsamında ilk olarak Özpınar, Selimiye ve Çavuşlar mahallelerinde çalışmalarını hayata geçirdi.
“Eskiden depomuzda pencere dahi yoktu”
Çavuşlar Mahalle Muhtarı Alime Kocabıyık, “Çalışmalardan memnunuz. Eskiden depomuzda pencere dahi yoktu. Artık depomuz tertemiz olacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.
“Çalışmalar çok güzel”
Selimiye Mahalle Muhtarı Abdil Kavak, “Çalışmalar çok güzel. Depomuz daha sağlıklı hale getirilecek. Şu an hiçbir sıkıntımız yok. Yapılan çalışmalar nedeniyle başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
“Artık sağlıklı bir şekilde su içeceğiz”
Özpınar Mahalle Muhtarı Ersoy Erdoğan, “İnanın çalışmalardan çok memnunuz. Depodan çıkan küflü boruları görseniz su içmeye korkardınız. Artık sağlıklı bir şekilde su içeceğiz. Eskiden depomuzda fayans yoktu. Nemden deponun tavanındaki betonlar suyun içine dökülmüştü. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a çok teşekkür ediyoruz. Allah onları başımızdan eksik etmesin” dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ