22 Mart 2018

Şanlı Bayrağımızın Dalgalandığı Her Yer Guvenin ve Huzurun Teminatıdır

Şanlı Bayrağımızın Dalgalandığı Her Yer Guvenin ve Huzurun Teminatıdır

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Zeytin Dalı Harekatı ve Afrin’de kontrolün sağlanması hakkında açıklamalarda bulundu.

 

KİT Komisyonu Başkanı Aydemir, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerimizce ülkemize yönelik tehditleri bertaraf etmek amacıyla başlatılan Zeytin Dalı harekatı ile Afrinde ve bölgede huzur ve güvenliğin yeniden tesis edilmesi amaçlanmaktadır.

 

Sınırlarımızda yaşanan şiddet, çatışma sarmalı nedeniyle 370 bini Kürt olmak üzere 3 buçuk milyon masum insan yerlerinden, yurtlarından ayrılmak zorunda kalmış ve gidecek tek yer, sığınılacak tek güvenli liman olarak Türkiye’yi görmüştür.

 

Nitekim ülkemiz yaptığı insan ve vicdan odaklı politikalarla bu sığınmacılara sahip çıkmış ve bugün dünyada mültecilere en fazla yardımı yapan ülke konumuna gelmiştir.

 

Bu açıdan Türkiye mazlum ve mağdurlar için güvenilir bir liman olurken; aziz milletimiz darda kalana ulaşan yardım eli olmuş, şanlı bayrağımız da güvenin teminatı ve yarınlara olan umudun adı olmuştur.

 

Suriye’de yaşanan şiddet ve istikrarsızlıktan nemalanan, maalesef bazı müttefiklerimizden de gördüğü destekle güç devşiren ve asker-sivil demeden vatandaşlarımızı hedef alan terör örgütlerinin ülkemizin huzuruna kast etmesi harekatın gerçekleştirilmesini mecbur kılmıştır.

 

Afrin operasyonu bölgenin asıl sahibi olan Kürtlerin, Arapların ve Türkmenlerin kardeşçe bir arada yaşaması için son derece büyük önem arz etmektedir. Zeytin Dalı Harekatı uluslararası hukuka uygun bir harekattır. Esasen yürütülen bu operasyon bir barış ve kardeşlik operasyonudur.

 

Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur.  Suriye’nin toprak bütünlüğü bizim en önemli önceliklerimizdendir. Kahraman ordumuz, şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve güvenlik güçlerimiz Afrin operasyonunu büyük bir titizlik ve hassasiyetle yönetmektedir. Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmıştır.

 

Sivillerin zarar görmemesi için gerekli tüm tedbirler alınmış ve harfiyen uygulanmıştır Türkiye’yi uluslararası arenada zor durumda bırakmak isteyenlerin iftiralarında iddia ettiği gibi sivillere ve masum insanlara yönelik herhangi bir eylem asla söz konusu olmamıştır. Tam tersine terörist unsurların sivilleri kendileri için canlı kalkan olarak kullandıklarına şahit olduk.

 

Bu noktada operasyonu icra eden unsurlarımız azami dikkati, gayreti ve hassasiyeti kılı kırk yararcasına göstermiştir ve göstermeye de devam etmektedir.

Kahraman Mehmetçiklerimiz teröristlere inlerini mezar ederken, dosta güven düşmana da korku salmaktadır.

 

Zeytin Dalı Harekatının temel amacı PKK/KCK/PYD-YPG/DEAŞ’a ve adı ne olursa olsun  terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmektir. Dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak bölgeyi asıl sahiplerine teslim etmektedir.

 

Binlerce kilometre öteden gelerek binlerce tır dolusu silah ve mühimmat vererek sınırımızda teröristlerden oluşan bir ordu kurma girişimde bulunanlar bilsinler ki sonucu ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti 80 milyon vatandaşı ile birlikte bu girişime geçit vermeyecektir.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde AK Parti iktidarları ile  Türkiye’nin büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olan şer odakları her geçen gün farklı bir senaryo ile ülkemizin ilerlemesine sekte vurmaya çalışmaktadır.

 

Türkiye artık ekonomisi ile sanayisi ile, milli savunma sistemleri ile güçlü ve bağımsız bir ülkedir.  Türkiye’nin bu operasyonlarda başarılı olmasında en önemli unsurlardan biri de milli ve yerli savunma sanayinde gerçekleştirilmiş olan büyük atılımlar ve üretimlerdir.

 

Hamd olsun ki yaklaşık 2 ay gibi kısa sürede aynı zamanda Çanakkale zaferimizin 103. yıl dönümü olan 18 Mart sabahında Türk Silahlı Kuvvetlerimiz , Güvenlik güçlerimiz ve Özgür Suriye Ordusu Afrin’i teröristlerden temizlemiştir. Afrin’de mayın ve patlayıcı maddelerin temizlenmesi için çalışmalar devam etmektedir. Türkiye kararlıdır ve inançlıdır ülkemize tehdit oluşturan tüm unsurlar tamamen yok edilene kadar durmayacağız

 

Rabbim Şanlı Türk Silahlı kuvvetlerimizin, güvenlik güçlerimizin ve ülkelerinin güvenliği için mücadele eden Özgür Suriye Ordusunun yar ve yardımcısı olsun millet olarak dualarımız kahraman ordumuzladır. Bu vesile ile vatanımız için canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ