25 Ekim 2017

OSMAN AMCA’YA YUNUSEMRE BELEDİYESİ SAHİP ÇIKTI

OSMAN AMCA’YA YUNUSEMRE BELEDİYESİ SAHİP ÇIKTI

Yunusemre Belediyesi, çeşitli nedenler dolayısıyla hayatını 2 metrelik bir alanda geçirmek zorunda kalan 55 yaşındaki Osman Yılmaz’a sahip çıktı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, sağlık sorunları yaşayan Yılmaz’ın tedavi edilmesi için hastaneye yatırılmasını sağlarken; tedavisinin ardından barınma sorununu da çözüme kavuşturacak.

 

Yunusemre Belediyesi ilçede bulunan ihtiyaç yardımı vatandaşların yardımlarına koşuyor. 55 yaşındaki Osman Yılmaz’ın yardım taleplerine kayıtsız kalmayan Yunusemre Belediyesi, Topçuasım Mahallesi’ndeki bir tuvalette yaşamını idame ettirmeye çalışan, sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçiren talihsiz vatandaşa sahip çıktı. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer, Topçuasım Mahallesi’nde yaşayan Osman Yılmaz’ı ziyaret ederek tedavisinin sağlanmasına yardımcı oldu. Ekipler, Yılmaz’ın tedavisi için Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde yatışını sağladı. Yılmaz’ın tedavisinin tamamlanmasının ardından barınma sorunu çözülecek.

 

Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer, ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını kaydetti. Süzer konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Osman Yılmaz’a daha önce barınma sorununu çözmek adına kendisine bir ev ayarlamıştık ancak kalmayı kabul etmemişti. Esnaflarımız bizlere ulaşarak vatandaşımızın mağdur olduğunu söyledi. Ekibimiz vatandaşımızla irtibata geçerek önce tedavi olabilmesi için Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne yatışını sağladık. Kıyafet yardımında bulunduk. Tedavisinin tamamlanmasının ardından Osman Yılmaz abimizin huzurevi ya da bakımevine yerleştirmek için temasa geçeceğiz. Heyet raporu çıktıktan sonra yaşlılık veya engelli maaşı bağlamak istiyoruz. Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, bu konularda oldukça duyarlı. Başkanımızın gayretleri ile kimsesizlerin sesi olmak için bizler varız. Osman Yılmaz’ın insanca yaşayabileceği bir yer temin edeceğiz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gece gündüz çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan mağdur durumda olan kişiler için Belediyemizin Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı 444 62 09 numaralı Çağrı Merkezini arayarak ulaşmalarını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN ÇERÇİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

 

Hastanede tedavisi süren Osman Yılmaz ise duygularını şu sözlerle anlattı: “55 yaşındayım. Tansiyon ve şeker hastalığım var. Ayaklarımı uzatamıyorum. Eşimden ayrı yaşıyorum. Yunusemre Belediyesi bana sahip çıktı. Çok teşekkür ederim. Ben çaresiz kalmıştım. Yardımıma koştukları için Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ederim.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ