21 Mart 2018

MHP Tabanıyla İttifak Bal Gibi Var Ama Seninle Yok

MHP Tabanıyla İttifak Bal Gibi Var Ama Seninle Yok

Manisa Medya Tv’de gündemi değerlendiren AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün “Yukarıda ittifak var, tabanda yok” sözlerine en güzel yanıtı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Tabanda ittifak yok sözlerini elimizin tersiyle iteceğiz’ cümlesiyle verdiğini söyledi. Başkan Ergün’ün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yenikapı ruhuyla oluşan ittifaka hiçbir zaman riayet etmediğini de belirten Baybatur, “Manisa’da Elhamdülillah MHP tabanıyla ittifak bal gibi var. Ama Sayın Başkan seninle ittifak yok” dedi.

 

15 Temmuz darbe girişimi sonrası AK Parti ve MHP arasında Yenikapı ruhuyla başlayan ve İttifak Yasası’yla vücut bulan kader birlikteliğinin devletin bekası, milletin istikbaline yönelik tehditleri bertaraf  etmek üzere milli bir hassasiyetle oluştuğunu vurgulayan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Sayın Cengiz Ergün ittifak konusunu yanlış anladı. Bu ittifakı Manisa’da Cengiz Ergün’ü belediye başkanı yapma ittifakı zannetti. Halbuki bu ittifak milletin, devletin bekası için yapılan ittifaktır. Cengiz Ergün’ü Büyükşehir Belediye Başkanı yapma ittifakı değil” dedi.  MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Yerelde ittifak zorlama olur’ sözlerini de anımsatan Baybatur, yerel seçimlerin dinamiklerinin farklı olduğunu belirterek “İnsanlar genel seçimlerde ülke menfaatlerini göz önünde bulundurarak partilere ve liderlerine oy verir. Yerel seçimlerde ise kriter farklıdır. İnsanlar, kendi şehirlerinin daha güzel, daha yaşanabilir olabilmesi için daha mikro düzeyde parametrelerle bakar. Genel seçimde parti ve lidere bakılırken, yerel seçimde adaya ve partisine bakılır. Yerel seçimlerde MHP’de AK Parti’de kendi adayını çıkaracak, ancak bu yarış centilmenlik içerisinde ve ittifak ruhunu zedelemeden daha yaşanabilir Manisa ideali çerçevesinde adayların ve projelerinin yarışacağı bir seçim olacak. Bunun iyi anlaşılması gerekir” şeklinde konuştu.

Başkan Ergün ittifakı sabote ediyor

Başkan Ergün’ün “Yukarıda ittifak var ama tabanda yok” cümlesinin alelade söylenmiş bir söz değil, kasıtlı olarak ifade edilmiş, ittifakı sabote etmeye yönelik bir hamle olarak niteleyen Baybatur, sözlerine şöyle devam etti: “Başkan Ergün’ün bu açıklamaları kimlerin hoşuna gitti, kimler tepki gösterdi? Sayın Bahçeli net bir şekilde’ Elimin tersiyle itiyorum’ dedi. Anlayana büyük laf. MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Sayın Erkan Akçay ‘Birileri ittifakı iyi anlamamış’ dedi. İP’in Genel Başkanı destek veriyor, CHP Grup Başkanvekili destek veriyor.Şimdi Sayın Ergün’ün kimlerin değirmenine su taşıdığına bir bakın ne demek istediğimi o zaman anlarsınız. İttifak ruhunu zedeleyen adeta bunu sabote etmeye çalışan AK Parti kadroları mı? Yoksa Sayın Cengiz Ergün mü?”

 

Başkan Ergün hiçbir zaman ittifak ruhuyla hareket etmedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ittifak ruhuyla yapılan hiç bir çalışmanın içerisinde yer almadığını da vurgu yapan Baybatur, “Sayın Başkan 15 Temmuz’da neredeydin? Deriz. 16 Nisan’da Sayın Bahçeli referandumla ilgili çalışın talimatı verdi hem de çok net. Manisa’da MHP Grup Başkanvekili Sayın Erkan Akçay, İl Başkanı Erkan Öztürk’le beraber tüm Milliyetçi Hareket Partisi kadroları adeta seferberlik ilan edip 17 ilçenin tamamını gezdi. İttifak ruhuyla hareket ettiler. Başka bir husus MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Tanrıkulu referanduma yönelik program yapmak üzere Manisa’ya geldiler, Cengiz Ergün Beyefendi kendi partisinin genel başkan yardımcısı ve il başkanına salon vermedi. Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik tahsis etti salonu MHP İl Başkanımız Sayın Erkan Öztürk’e. Sen referandumda yoktun, bir gram çalışmadın. Bunları yapacaksın yapacaksın ittifakın oluşmaması için referandumda Evet’in çıkmaması için çalışmayacaksın. Sonrada çıkıp Manisa’da ittifak yok diyeceksin. Manisa’da ülkücü hareketin tabanıyla, MHP tabanıyla Elhamdülillah ittifak bal gibi de var. Ama seninle ittifak yok Sayın Cengiz Ergün. Bunu da böyle bilesin” dedi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Hasan Ağır dedi ki:

    Sayın Murat babatür bizim tabanimızı 55 yıllık bizler yani ülküculermi bilecek yoksa senin gibi akkoyunlar mı bilecek.
    Sen ancak koyunları sayabilirsin ama sakın bozkurtlar sayayım filan deme o sana kalmadı daha. Biz bizi daha iyi biliriz. Bahceliyi kapınıza kul yapmakla bizleri de kul yapacağınızı sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz.

YORUM YAZ