25 Nisan 2018

Mersinli’den Özel’e Manisalıları Utandırmaktan Vazgeç

Mersinli’den Özel’e Manisalıları Utandırmaktan Vazgeç

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a ithafen açıklamalarda bulunan CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel’i sert bir dille uyardı. Açıklamasında; “Şunun da bilinmesini isteriz ki grup başkanvekilliği İşgüzarlık yapma yeri değildir. Grup başkanvekilliği bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına parmak sallama yeri değildir.” İfadesini kullanan Başkan Mersinli açıklamasının devamında; “Her şeyden önce bir siyasi hareketin liderine, bu milletin yüzde 52 oyla seçtiği Cumhurbaşkanına birilerinin parmak sallama hakkı da yoktur, haddi de yoktur. Buradan açık bir şekilde, herkese o parmağa sahip çıkmasını, herkesin kendi parmağına sahip çıkmasını buradan öneriyoruz. Ve şunu da biliyoruz ki o parmağın arkasındaki irade, o parmağın sahibine ait değildir. O güç de o parmağın sahibine ait değildir. Kime yaslanarak o parmağı salladıklarını biz çok iyi biliyoruz.” Dedi. AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli CHP grup başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’in Başbakan Bİnali Yıldırımla ilgili açıklamasını eleştirerek  “maalesef Özgür Özel yine haddi aşmış ve Manisalıları bir kez daha utandırmıştır” dedi. Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, 23 Nisan 2018 günü TBMM Özel Oturumunda CHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Sayın Özgür Özel’in 15 Temmuz Darbe girişimini çarpıtma ve Başbakan Binali Yıldırım’a iftira atma gafleti nedeni ile Manisalılar olarak bir kez daha hicap duyduklarını belirterek Özel’i sert bir dille eleştirdi.

15 TEMMUZ’DA MEYDANLARDA GÖREMEDİK

Tüm illerde olduğu gibi 15 Temmuz gecesi ve sonrası Manisalıların ülkesi için bayrağı ve demokrasisi için meydanları doldurup bir gün bile boş bırakmadığını belirten Başkan Mersinli, “ o süre boyunca bir kez bile meydanlarda göremediğimiz birinin bugün kalkıp 15 Temmuz’u siyaset malzemesi yapması, hele hele dik duruşları ve cesaretleri ile meydanlara çıkan milyonlarca insana güç veren liderlerimize iftira atması akıl alır gibi değil. Maalesef üzülerek söylüyorum ki Özgür Özel artık ne konuştuğunu ne söylediğini bilmiyor. Bu ve benzeri söylemleri Manisalılar olarak bizleri utandırıyor.” Dedi. Mersinli sözlerine: ” Ayrıca Özel 15 Vekilin transferin’de adeta yancılık Rolünü üstlenmesi sonra da basın açıklamasından kaçargibi ayrılmasına da Halkımızın taktirine  bırakıyoruz.” Şeklindedevam etti.

ÖZEL BUNU HEP YAPIYOR

Başkan Mersinli Özgür Özel’in böyle mesnetsiz ve gereksiz açıklamaları devamlı yaptığını ifade ederek “Sayın  Özel, geçen haftalarda da “seçim güvenliği ordusu kurmak” söylemi ile tepki çekmiş ve MHP Lideri Devlet Bahçeli, “CHP’nin geveze ve gevşek bir grup başkan vekili, 29 Mart 2018 sabahı, ekranların sütçüsüyle katıldığı bir programda ‘seçim güvenliği ordusu kuruyoruz’ diyerek aklının dibini dökmüştür” diye eleştirmiş, adeta bir çocuk gibi azarlayarak kendisine haddini bildirmişti. Özgür Özel’in söylemleri ile Manisalıları utandırmaktan vazgeçmesini isteyen Başkan Mersinli “ Sayın Özel’in bir an önce aklını başına toplamasını istiyor ve kendisini biraz seviyeli, ahlaklı ve gerçekçi siyaset yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ