05 Kasım 2017

MERKEZ AAT’DE SOLAR ÇAMUR KURUTMA ÜNİTESİ HAZIR

MERKEZ AAT’DE SOLAR ÇAMUR KURUTMA ÜNİTESİ HAZIR

MASKİ Genel Müdürlüğü, 59 milyon TL yatırım yaptığı Manisa Merkez Atıksu Arıtma tesisinde inşa ettiği Solar Çamur Kurutma Ünitesi’nin imalatlarını tamamladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 59 milyon TL yatırım bedeli inşa edilen atıksu arıtma tesisinde betonarme imalatlarının bitmesinin ardından solar çamur kurutma serası da tamamlandı . Yılda 7 bin ton çamuru susuzlaştıracak olan ünitede, tesisten çıkan çamurun kuruluğu yüzde 80’e yükseltilecek. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalarla 2018 yılının başında ön işletmeye alınacak tesis ile yılda 30 milyon metreküp evsel nitelikli atıksu arıtılarak doğaya salınacak. Manisa’nın geleceğini koruma altına alacak olan tesis sayesinde, Gediz Havzası’nın kirlilikten korunması noktasında önemli bir adım atılacak.

“2018’in başında ön işletmeye alınıyor”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ile Gediz ve Bakırçay havzalarını kirliliğe neden olan evsel nitelikli atıksulardan korumak amacıyla il genelinde atıksu arıtma tesisleri inşa ettiklerini ifade ederek, “Manisa merkeze 59 milyon TL gibi büyük yatırım bedeli ile önemli bir tesis inşa ettik. Betonarme imalatlarını tamamladığımız tesiste solar çamur kurutma serasını da bitirdik. Tesisimizi 2018’in başında ön işletmeye almayı planlıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ