05 Mart 2018

MCBÜ’de TS EN ISO 9001 Çalıştayları Başladı

MCBÜ’de TS EN ISO 9001 Çalıştayları Başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde hizmet kalitesinin artırılması, kalite kültürü oluşturulması ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak “hedef, planlama, risk ve uygulama odaklı” kalite yönetim sistemi kurulması çalışmaları kapsamında Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliği ile düzenlenen  “TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Çalıştayları”nın ilki, MCBÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde 1-2 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Birinci Çalıştay; MCBÜ Kalite Koordinatörlüğü, MCBÜ Enstitüleri, MCBÜ Fen-Edebiyat ve Mühendislik Fakülteleri,  MCBÜ Daire Başkanlıkları, MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi,  MCBÜ DEFAM ve MCBÜ Teknokentte görevli akademik ve idari personelin katılımı ile yapıldı.

Çalıştayda, MCBÜ’nün iç ve dış paydaşlarının bugün ve gelecekteki gereksinimleri ile beklentilerini karşılamak üzere yürütülen “TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi” çalışmalarının dış tetkike hazır hale getirilip belgelendirilmesi için dokümanlar,  süreç yönetimi,  kalite politikaları,  yönetim sorumluluğu, kaynak yönetimi, risk yönetimi, ölçme ve analiz, sürekli iyileştirme, izleme ve değerlendirme kriterleri vb. konularda uygulamalı çalışmalar yapıldı. Çalışmalara 8-9 ve 15-16 Mart’ta yapılacak 2. ve 3. çalıştaylarla devam edilecek.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ