29 Mayıs 2018

MCBÜ ENSO Kulübü “Wings for Life World Run”da 2. Oldu

MCBÜ ENSO Kulübü “Wings for Life World Run”da 2. Oldu

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ENSO Kulübü, “Koşamayanlar İçin Koş” sloganı ile düzenlenen ve tüm dünyada aynı anda başlayan, koşuya katılım ücretlerinin omurilik zedelenmeleri konusunda araştırma yapmak üzere “Omurilik Vakfına” bağışlandığı, “farkındalık” ve “bağış” koşusu Wings for Life World Run’a bu yıl da katıldı.

MCBÜ ENSO Kulübü Danışmanı Arş. Gör. Ahu Turgutlu, “102 kişilik ekibimizde Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesinden öğrenciler yer aldı. Farkındalık ve Bağış Koşusu, tüm dünyada aynı anda başladı. #runlikeanengineer, #MCBÜkoşamayanlariçinkoşuyor ve #WeAreENSO hashtagleri ile adını sosyal medyada duyuran Üniversitemiz ekibi; dünya genel takım sıralamasında 72., dünya üniversite takımları arasında ise 2. oldu. Bize verdiği destek için Rektörümüz Prof. Dr. Kemal Çelebi’ye çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

MCBÜ Ekibi, 28 Mayıs 2018 tarihinde aldıkları madalyayı takdim etmek üzere MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi’yi ziyaret etti. Prof. Çelebi, “Böylesine anlamlı bir koşuya katılarak dünya takım sıralamasında 72., üniversite takım sıralamasında da 2. olan ve Omurilik Vakfı’na bağışta bulunan öğrencilerimizi gönülden kutluyorum. Üniversitemizin gurur kaynağı oldular” dedi.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ