23 Şubat 2017

MANULAŞ Kimlik Fotokopilerini Yakarak İmha Etti

MANULAŞ Kimlik Fotokopilerini Yakarak İmha Etti

Manisa’da toplu ulaşımda kullanılan elektronik kartların değişimi esnasında vatandaşlardan istenen kimlik fotokopileri ve diğer evraklar, MANULAŞ Genel Müdürlüğü’nce imha edildi. Evrakların alındığı şekliyle kolilendiğini belirten MANULAŞ Genel Müdürü Mehmet Oluklu, evrakların kazılan çukurda yakılarak imha edildiğini dile getirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MANULAŞ Genel Müdürlüğü, toplu ulaşımda kullanılan elektronik kartların değişimi esnasında vatandaşlardan aldığı evraklar, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Kırtık Şantiyesinde imha etti. Evraklar kazılan çukurda yakılarak imha edilmesini MANULAŞ Genel Müdürü Mehmet Oluklu da takip etti. Konuyla ilgili bilgi veren MANULAŞ Genel Müdürü Mehmet Oluklu, “Bildiğiniz üzere 2015 yılında Manisa ilçelerinde başlamış olduğumuz Manisa Kart dönüşümünü 2016 sonu itibariyle Manisa merkezde de gerçekleştirmiştik. 1 Aralık 2016 tarihi itibariyle kart basımını hızlandırdık ama özellikle Aralık ayının son günlerindeki yoğun talepler karşısında kart basmak yerine öncelikle talep almaya başladık” dedi.
Alındığı şekliyle kolilendi ve muhafaza edildi
Talepler alınırken vatandaşların bekletilmemesi amacıyla nüfus kağıdı örneklerinin fotokopilerinin alındığını belirten Genel Müdürü Mehmet Oluklu, “Bu süre zarfında yaklaşık 60 bin civarında başvuru topladık. Bunların kart basımlarını gerçekleştirdik ve sahiplerine ulaştırdık. Daha sonra bu almış olduğumuz evrakların ne olacağı sorulduğunda, evrakları muhafaza edeceğiz, daha sonra da imha edeceğiz demiştik. Görüldüğü üzere bu evrakları muhafaza ettik. Aldığımız şekliyle koliledik, bugün de bu evrakları imha ediyoruz” diye konuştu.
Kart başvuruları devam ediyor
Manisa genelinde yaklaşık 400 bin, merkezde ise yaklaşık 170 bin kişiye kartların ulaştırıldığını dile getiren Genel Müdürü Mehmet Oluklu, “Kart başvurularımız halen ek hizmet binamızda devam etmekte. Günlük olarak 800-900 civarında kart basımı gerçekleşmekte” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ