23 Mart 2018

Manisa’yı Adı Büyük Yaptıkları Küçük Belediye’den Kurtaracağız

Manisa’yı Adı Büyük Yaptıkları Küçük Belediye’den Kurtaracağız

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk MERSİNLİ, bir dizi temasta bulunmak için gittiği Köprübaşı’nda verdiği demeçte gündemdeki tartışmalara değindi. AK Parti’li İlçe Belediyelerinin imkânsızlıklar içinde güzel hizmetlere imza attığı, 2019’da Büyükşehir Belediyesinin de AK Parti’li olması durumunda ne gibi hizmetler yapılacağı sorusuna verdiği cevapta “Büyükşehir’in adı büyük kendisi küçük” dedi.

 2019’da iddialı olduklarını söyleyen Mersinli, AK Parti Belediyeciliği ile tüm Manisa’yı buluşturacaklarını belirtti. Manisa ve İlçelerinin bugüne kadar aldıkları hizmetlerin kat ve kat daha fazlasını hak ettiğini ifade eden Mersinli “ AK Parti Belediyeciliği farkını ilçelerimizde görüyoruz. Büyükşehir’in yapmadığı hizmetleri de vatandaşlarımızın dilekçe vermesi durumunda yine bizim belediyelerimiz gerçekleştiriyor. Vatandaşlarımızın yaşadıkları mağduriyetleri gidermek ve Manisa’ya hak ettiği değeri vermek için Büyükşehir Belediyeyi almamız gerekiyor.” Dedi.

BÜYÜKŞEHİRİ ALIRSAK AKILLI SAYAÇ ZULMÜ KALKACAK

Büyükşehir Belediyesinin başlattığı günden beri vatandaşlardan yoğun tepki gören “Zorunlu Akıllı Sayaç” uygulaması ile ilgili açıklama yapan Mersinli “Vatandaşlarımızın mağdur olduğu her konuyla ilgili projelerimizi hazırlamaya başladık. En büyük mağduriyetlerden birini yaşatan “Zorunlu Akıllı Sayaç” uygulaması ile ilgili olarak vatandaşlarımıza kesin bir şekilde Büyükşehir Belediyesinin yeniden AK Parti belediyeciliği ile kucaklaşması durumunda “Zorunlu Akıllı Sayaç” zulmünü sona erdireceğimizin müjdesini veriyorum. Böylece Akıllı Sayaçlara her yüklemede vatandaşın haberi olmadan yapılan kesintiler de son bulacaktır.” Dedi.

SAYIN BAŞKANIN BOYU 3 TANE AZ BİLLBOARD DİKMEKLE KISALMAZ

Soma’da Kobaklar, Çatalçam, Kiraz, Türkali, Duğla, Kaplan mahallelerinde yaban hayvanlarında baş gösteren ve büyükbaş hayvanlara sıçrayan kuduz salgınına da değinen Mersinli yaptığı açıklamada “Bu mahallelerimizde serbest gezen yaban hayvanlarından başlayan kuduz salgınının büyükbaş hayvanlara sıçraması şikayetiyle iki mahalle muhtarımız ve ilçe tarım müdürü Soma Belediyemize geliyor. Büyükbaş hayvanların kuduzdan telef olduklarını söylüyorlar. 10. aydan beri büyükşehir belediyesinin sağlık dairesi başkanlığı ile yazıştıklarını, 8.500 doz tedbir amaçlı aşı talep ettiklerini fakat “fiyat araştırıyoruz, bütçe ayarlıyoruz, temin etmeye çalışıyoruz” gibi bahanelerle geçiştirildiğini söylüyor. Ve en sonunda Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi’nin ilçe tarım müdürlüğünün telefonlarına dahi çıkmadıklarını beyan ediyor. Bunun üzerine Soma Belediye başkanımız Hasan ERGENE Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanlığını arıyor fakat onun da telefonuna cevap verilmeyince bir not bırakıyor. Takriben 2-3 saat sonra gelen cevapta Büyükşehir Belediyesinin bu aşıları temin etmesinin mümkün olmadığı ve vatandaşın başının çaresine bakması gerektiği söyleniyor. Bu aşıların maliyeti yaklaşık 20.000 TL. Büyükşehir Belediyesi için bu para hiçbir şeydir. Sayın Başkan Ergün’ün 3 tane az billboard dikmekle boyu kısalmaz. Bu parayla bu aşılar alınabilirdi.” dedi.

Soma Belediye Başkanı Hasan ERGENE’nin, bu bütçeye tekabül eden hizmetleri durdurarak hemen aşıları temin ettiğini belirten Mersinli “Büyükşehir belediyesi vatandaşlarımızın 10. Aydan beri ilettiği sağlık problemiyle bile ilgilenmeyecekse ne için 500 milyon liraya belediye binası yapılıyor?” dedi.

ÜST GEÇİDİ TÜP GEÇİT DİYE AÇTI

Manisa Yunusemre ilçesi sınırlarında yapılan üst geçidi işaret eden Mersinli “Üst geçitler tabii ki gereklidir. Fakat Başkan Cengiz Ergün her hizmetinde olduğu gibi bunu da olduğundan büyük gösterme çabası içine girdi. Bu geçide “tüp geçit” mi denmedi “Manisa’ya dev teknolojik yatırım” mı denmedi. Yürüyen merdivenli, asansörlü bu hizmet gerçekten güzel ama açılıştan birkaç hafta sonra merdivenlerin çalışmadığı da sosyal medyada farklı kişiler tarafından defalarca paylaşıldı. Başkan Ergün’ün bu ufak tefek sorunlara karşı bir çözümü illa ki vardır.” dedi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ