24 Nisan 2017

Manisa’da Yapılan Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Manisa’da Yapılan Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Okullararası Küçükler Kız ve Erkek Türkiye Basketbol Birinciliği’nde, erkeklerde Adana Buhara Ortaokulu, kızlarda Ankara Özel Arı Ortaokulu Türkiye şampiyonu oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Manisa’da gerçekleştirilen şampiyona, final maçlarıyla tamamlandı.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde yapılan Müsabakalar Atatürk Spor Salonu’nda ve Turgutlu Yıldırım Beyazıt Spor salonlarında gerçekleştirilen maçlarda küçük kız ve küçük erkeklerde sekizer takım mücadele etti. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı şampiyonasında final gününde erkeklerde Adana Buhara Ortaokulu ile İzmir Özel Çakabey Ortaokulu karşılaştı. Müsabakada Adana Buhara Ortaokulu rakibini 53-37 mağlup ederek şampiyon oldu. İzmir Özel Çakabey Ortaokulu ikinci, İstanbul Özel Esenkent Okyanus Ortaokulu üçüncü, İstanbul İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Beylerbeyi Ortaokulu dördüncü oldu. Kızlarda ise Ankara Özel Arı Ortaokulu ile Ankara Özel Bilişim Ortaokulu karşılaştı. Müsabakada Ankara Özel Arı Ortaokulu rakibini 43 -39 yenerek şampiyon oldu.  Müsabakalarda Ankara Özel Bilişim Ortaokulu ikinci, İstanbul Bayrampaşa Mehmet Akif İnan Ortaokulu 3’üncü olurken, Diyarbakır Özel Ted Koleji ortaokulu 4’üncü oldu.

Müsabakalar sonunda takımlara madalya ve kupaları Spor Şube Müdürü Mustafa Buldu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Eksür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Yücel Ünal, Basketbol Manisa İl Temsilcisi Nejdet Çöven ve Okan kahraman tarafından verildi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ