25 Nisan 2018

Manisa 57. Alay İçin Yürüdü

Manisa 57. Alay İçin Yürüdü

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği “57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü” Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri koordinesinde vatandaşlarımız ile Sporcularımızın katılımıyla gerçekleşti.

Hatuniye Camisinde sabah namazında İmam Hayrettin Çoban tarafından 57.Alay Çanakkale Şehitlik ve Şehadet üzerine verdiği Vaaz ile başlayan program 103 yıl önce şehit düşen askerler gibi kılınan sabah namazının ardından 57.Alay’ ın son yemeği olan yarma çorbası ikramı yapılarak devam etti.

Manisa Vali Yardımcımız Abdullah Etil, Tugay Komutanı Albay Güven Dere Şehzadeler Belediyesi Başkan Yardımcısı Bilal Demir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk, Sağlık İl Müdürü Dr. Necip Yemenici, Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve İlçe Müdürü Fatih Umut Altınışık,Yunusemre Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Levent Tokay Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürümüz Ömer Kutlu, Şube Müdürlerimiz Bilal Yurt, Özcan Özen  ve personellerimiz, liderlerimiz, sporcularımız, gönüllü gençlerimiz ve vatandaşlarımızın katılımları ile Cumhuriyet Meydanından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında başlayarak, Manisa Garnizon Şehitliğine yürüyüş gerçekleştirildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 25 Nisan 1915 sabahı düşman çıkarmasını haber alınca” savaşların kahraman birliği 57’nci Alayı Conkbayırı’na gönderdiği ve “Size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum” sözleriyle tarihe geçen o günkü tarihi yürüyüş, İlimizde de 8. Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığından bir gurup asker ile Gençlik Hizmetleri Spor il müdürlüğü öncülüğünde okullardan katılan öğrenciler, vatandaşlar ile sporcuların katılımlarıyla hep birlikte 102 metre uzunluğunda açılan Türk Bayrağı eşliğinde yapılan yürüyüş ile bir kez daha hayat buldu.

Yürüyüş sonunda Manisa Garnizon Şehitliğinde Çanakkale Şehitleri ve bu vatan uğruna şehit düşmüş aziz şehitlerimizin ruhlarına Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua okunmasıyla tamamlandı.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ