25 Ekim 2017

MAGİAD’IN DÖRDÜNCÜ DURAĞI SALİHLİ

MAGİAD’IN DÖRDÜNCÜ DURAĞI SALİHLİ

Manisa Genç İş Adamları Derneği (MAGİAD) Manisa’nın tescilli ürün üreticilerini ziyaretleri kapsamında Salihli ilçesindeki kiraz üreticileriyle bir araya geldi.

Manisa’nın ’Coğrafi Tescil’ alan ürünlerinin üreticilerini ziyaret eden MAGİAD yönetiminin dördüncü durağı kiraz üreticisi oldu. Salihli ilçesinde tescilli ürünü olan kiraz üretimi hakkında çiftçilerden bilgi alan MAGİAD yönetim kurulu üyeleri, kiraz üreticilerini kurulması planlanan araştırma ve geliştirme enstitüsü hakkında bilgilendirdi.

Bu kapsamda kiraz üreticilerinin sorunlarını dinleyen MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Geriter,“Bugün Salihli İlçemizin Allahdiyen Mahallesine geldik. Manisa Genç İş Adamları olarak ilimizin coğrafi tescil almış ürünleriyle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Salihli bölgemizde yetişen ve dış pazar ürünü olan Salihli kirazımızın kentimiz için önemi ve üretimde yaşanan zorlukları masaya yatırdık. Kiraz üreticimizin bizlere mart ayında yaşanan soğuk havada don ve aşırı yağışların kiraz üretimini olumsuz etkilediğini bildirdi. Bu durum tarım sigortası kapsamına girmediğinden üretici kayıplarını telafi edememektedir. Sorunların giderilmesi için tarım Sigortasının kapsamı genişletilmelidir. TARSİM kapsamına girmeyen doğal afet türlerinin biran önce yapılacak bir çalışma ile sigorta kapsamına alınması gerekmektedir. Üreticinin sorunlarının çözümü için hep birlikte bir çözüm yolu bulunmalıdır.”

Salihli ilçesinde bulunan kiraz üreticileri ise MAGİAD’a yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür etti.

İçeriği hakkında bilgi aldıkları projenin uzun zamandır eksikliği hissedilen bir konuya çözüm olacağına inandıklarını, bu projeye önayak olan Manisalı genç iş adamlarına inançlarının tam olduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ