30 Mart 2018

MABEM ile Milli Eğitim Kurumları İşbirliği

MABEM ile Milli Eğitim Kurumları İşbirliği

Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri idari kadrosu, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı değerlendirmesi, değişen sınav sistemleri ve 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının planlaması konusunda istişare yapmak amacıyla milli eğitim kurumlarına bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, okul idareci öğretmenlerine Büyükşehir Belediyesi tarafından bastırılan, Atatürk’ün güzide eseri Nutuk hediye edilirken, eğitim öğretim alanında işbirliği kararı alındı. Buna göre, MABEM Rehberlik Biriminin hazırladığı Sınav Sistemi Tanıtımı ve Motivasyon Semineri okullarda da verilecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri Müdürü Cihan Tibukoğlu ve idari kadrosu, milli eğitim kurumlarına bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bu kapsamda Gediz Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi ve Bülent Koşmaz Fen Lisesi idarecileri ve öğretmen kadrosu ile bir araya gelindi. MABEM Müdürü Cihan Tibukoğlu, ziyaret gerçekleştirilen okullarda, Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerinin çalışma sistemini ve işleyişini anlattı.
12-13 Mayıs’ta Seviye Tespit Sınavı Var
2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 17 ilçedeki şubelerinde eğitim görecek 8 bin öğrenci için 12-13 Mayıs tarihlerinde seviye tespit sınavının yapılacağını belirten Tibukoğlu, merkez Şehzadeler şubesinde, bin 500 Yunusemre şubesinde ise 800 öğrenciye hitap edildiğini belirtti. Tibukoğlu, LGS ve TYT-AYT alanında uzman kadrosu ve ders kaynakları ile MABEM’in 10’uncu yılını idrak eden köklü bir kurum olduğunun altını çizdi. MABEM idari kadrosu Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ünde en büyük destekçisi olduğunu belirttiler.
 Okullarda Motivasyon Semineri Verilecek
Ziyaret gerçekleştirilen okullar ile eğitim öğretim alanında işbirliği kararı alındı. Bu kapsamda MABEM Rehberlik Biriminin hazırladığı Sınav Sistemi Tanıtımı ve Motivasyon Seminerinden okulların da yararlanması konusunda görüş birliğine varıldı. Ziyaretlerde okul idareci öğretmenlerine Büyükşehir Belediyesi tarafından bastırılan Atatürk’ün Nutuk adlı eseri de hediye edildi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ