19 Nisan 2018

Kula’nın Gururu Avrupa 2 ncisi Oldu

Kula’nın Gururu Avrupa 2 ncisi Oldu

Antalya’da düzenlenen Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda Avrupa ikincisi olarak kazandığı gümüş madalya ile Kula’yı gururlandıran Hatice Yıldırım, sevincini ilk olarak Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’la paylaştı.

5-8 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası’nda Kulalı Hatice Yıldırım 55 kilogram Yıldız Bayanlar Kategorisinde Avrupa ikincisi oldu. 27 ülkenin katıldığı ve 253 bin kişinin yarıştığı müsabakalarda gösterdiği üstün başarı ile kazandığı madalyanın sevincini Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile paylaşan Hatice Yıldırım “ Başta annem ve aynı zamanda antrenörüm Azize Yıldırım olmak üzere madalyayı kazanmamda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Hatice Yıldırım Kimdir?
2005 yılında Manisa’nın Kula ilçesinde dünyaya gelen Hatice Yıldırım, henüz 7 yaşındayken jimnastikle tanıştı. Kulalı genç yetenek, daha sonra jimnastik ile birlikte, kick boks sporuna yöneldi. Antrenörlüğünü 43 yaşındaki annesi Azize Yıldırım’ın yaptığı Hatice Yıldırım, şimdiye kadar katıldığı çeşitli yarışmalarda Kick Boks’ta 12, Jimnastik’te ise 1 madalya kazanarak sporunu geliştirdi. Spor kariyerinin yanı sıra Rafet Üçelli Ortaokulu’nda öğrenimini sürdüren genç yetenek, en son katıldığı Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda Avrupa 2.’si olarak Kula’yı gururlandırdı.

Başkan Tosun; “Kula’nın Gururu Oldunuz”

Kula Belediyesi’nin sporun ve sporcunun hizmetinde olduğunu söyleyen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, ” Hatice Yıldırım evladımız, Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası’nda aldığı başarıyla Kula’nın gururu oldu. İnşallah bu başarıların daim olması, Kulamızı daha iyi noktalarda temsil edilmesi en büyük temennimdir. Kula Belediyesi elimizden gelen her türlü katkı ve desteği vereceğimiz söylemek istiyorum. Bizlere bu gururu, sevinci yaşattığınız için teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum ” dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ