21 Mart 2018

Kula’dan Baharın Gelişi Coşkuyla Kutlandı

Kula’dan Baharın Gelişi Coşkuyla Kutlandı

Kula’da, baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı, İbrahim Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

21 Mart Nevruz Bayramı, İbrahim Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Kutlama programına, Kula Kaymakamı Osman Güven, Kula Belediye Başkan Vekili Vedat Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Bçvş. Erkan Baloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programı, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasıyla devam etti. Etkinlik kapsamında, öğrenciler tarafından, Türk kültürüne ait mani, deyiş, türküler, halk oyunlarından kesitler sergilendi. , Kula Belediyesi güreş takımı pehlivanları alanda gösteri güreşi gerçekleştirirken ve Uşak Üniversitesi Türkmenistan Kültür Topluluğu, kutlamlara renk kattı. Program sonunda Kaymakam Güven ve Başkan Vekili Yılmaz Türkmenistanlı öğrencilere Kula’ya özgü hediyeler takdim etti.

Başkan Vekili Yılmaz; “ Birliğimiz Daim Olsun”

Birlik ve beraberliğin simgesi olan Nevruz Bayramı’nı büyük bir çoşkuyla kutladıklarını belirten Kula Belediye Başkan Vekili Vedat Yılmaz; “ Bugün İbrahim Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen Nevruz Bayramı kutlama etkinliğinle katıldık. Barış ve kardeşliğin simgesi olan Nevruz’un gelişi inşallah vatanımızda yeni güzel günlerin başlangıçları olur. Allah Birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ