29 Mayıs 2018

Kula’da Yaz Okulları Kayıtları Başladı

Kula’da Yaz Okulları Kayıtları Başladı

Kula Belediyesi tarafından öğrencilerin yaz tatilinde daha verimli vakit geçirmesi amacıyla yapılan yaz okulları için kayıtlar başladı. Yedi branşta eğitim verilecek olan yaz okulları için başvurular Kula Belediyesi Çözüm Merkezi’ne yapılıyor.

 

Okulların yaz tatiline girmesine günler kala, çocukların ve gençlerin dolu dolu bir yaz geçirmesini hedefleyen Kula Belediyesi, yaz okulları için kayıt almaya başladı. Kula Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi tarafından hazırlanan yaz okulları programında, başvuruların devam ettiği ve yedi branşta açılan eğitimlerin 18 Haziran’da başlayacağı belirtildi.

Öğrencilerin boş zamanlarını en iyi biçimde değerlendirerek kötü alışkanlıklar ve zararlı çevrelerden uzak tutmak amacıyla açılan Yaz okullarında bu yıl bağlama, badminton, basketbol, futbol, jimnastik, halk oyunları ve voleybol branşlarında eğitim verilecek. Kula Belediyesi Kapalı Spor salonu, Yunus Emre Kültür Merkezi, Sentetik Çim Saha ve Kula Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda gerçekleşecek kurslar için başvurular Kula Belediyesi Çözüm Merkezi’ne yapılıyor.

 

Sportif faaliyetlerin bir aktiviteden öte, günlük yaşamın gerekleri arasında olduğunu söyleyen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Kulamızda son yıllarda spor her geçen gün önem ve değer kazanıyor. Belediye olarak gerek takım gerekse bireysel sporlarda yeni başarılar yakalıyoruz. Spor ahlakının, spor kültürünün yerleştiği bir millet daha güvenle ayakta kalır. Spor sadece bedenen değil, ruhen de yapılan ve insanda disiplin oluşturan bir faaliyettir.” dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ