11 Mart 2018

Kula Güvercinlik Mahallesine Yeni İçme Suyu Hattı

Kula Güvercinlik Mahallesine Yeni İçme Suyu Hattı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı Güvercinlik Mahallesi Burgaz Sokak’ta 600 metrelik içme suyu hattı yenileme çalışmasına başladı.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, mahallelerde ortaya çıkan altyapı ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda, MASKİ Kula İlçe Şefliği tarafından Güvercinlik Mahallesi Burgaz Sokak’ta 600 metre içme suyu şebeke hattı yenileme çalışması başladı. MASKİ ekipleri, geçen yıl yapmış olduğu çalışmayla kanalizasyon hattını da yenilemişti. Yıllar önce döşenmiş olan hat MASKİ ekiplerinin gayretleri ile sağlıklı bir yapıya kavuşacak.
Dere ıslah çalışması da yapıldı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisalıları yıllardır beklediği hizmetlerle tanıştırırken mahallede dere ıslah çalışması da yürütmüştü. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yapılan çalışmalar ile mahallede 642 metre betonarme U kesit ve 46 metre kutu menfez imalatı yapılmıştı. Hayata geçirilen proje ile mahalle sakinleri için yağışlı havalar dert olmaktan çıktı.
“Cengiz Başkanımız geldi dertlerimiz bitti, Yaşar Müdürümüz geldi sorunlarımız gitti”
Yapılan hizmetlerden yüzde yüz memnunuz diyen Güvercinlik Mahalle Muhtarı Tuncay Ersöz, “Yıllardır gün yüzü görmeyen sorunlarımıza çare olan Büyükşehir ve MASKİ’nin çalışmalarından çok memnunuz. MASKİ yetkilileri  içme suyu şebeke hattımızı yenileme çalışması için kolları sıvadı. Mahallemizde çalışmalara başlandı. Büyükşehir ve MASKİ var olduğu sürece hizmetler bitmez. Cengiz Başkanımız geldi dertlerimiz bitti, Yaşar Müdürümüz geldi sorunlarımız gitti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ayrı ayrı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz” dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ