25 Mart 2018

Kula Gökçeören Mahallesi’nde Kilit Parke Taş Döşeme İşinde Yarıya Gelindi

Kula Gökçeören Mahallesi’nde Kilit Parke Taş Döşeme İşinde Yarıya Gelindi
Kula ilçesine bağlı Gökçeören Mahallesi’nde 55 kilometrelik altyapı çalışmalarının tamamlamasının ardından başla kilit parke taş döşeme işinde yarıya gelindi.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde dnane büyük çaplı dönüşümlere imza atıyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında, Kula’nın Gökçeören Mahallesi altyapı dönüşümünü yaşadı. 55 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattı döşenen mahallede 71 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme çalışmalarında yarıya gelindi. Büyükşehir Belediyesi Kula Koordinatörü Faik Şentürk ve MASKİ ilçe Şefi Mahmut Kırkağaçlı da çalışmaları yakından takip etti. 154 Mahalle Projesi kapsamında 9 milyon TL yatırım bedeli ile çalışmaların yapıldığı Gökçeören, kısa bir süre içerisinde yepyeni bir görünüme kavuşacak.
Yağmursuyu hattı da döşeniyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, Gökçeören’in altyapı sıkıntısına tam anlamıyla son vermek için mahallede yağmursuyu hattı döşeme çalışmasına da başladı. Üstyapı çalışmalarından sonra mahallede sokaklar bir daha kazılmasın diye yapılan çalışma ile mahalleye 3 buçuk kilometrelik bir hat kazandırılıyor. Çalışma tamamlandığında yağışlı havalar da artık Gökçeören sakinlerine sıkıntı yaratmayacak.
“Üstyapı çalışması yapılan yerlerin şehirden bir farkı yok”
Gökçeören Mahalle Muhtarı Hekmet Eren, “Yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediyemize ve MASKİ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.  Altyapımız tıkır tıkır çalışıyor. Artık hatlarımızda tıkanmalar ve patlaklar yaşanmıyor. Üstyapı çalışması yapılan yerlerin şehirden bir farkı yok. Allah razı olsun” dedi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ