20 Mayıs 2018

Kula Belediyesi Ramazan Eğlenceleri Başladı

Kula Belediyesi Ramazan Eğlenceleri Başladı

Kula Belediyesi, vatandaşlara Ramazan coşkusunu yaşatmak için iftar sonrası Ramazan etkinliklerine başladı. Çocukların doyasıya eğlendiği ve tasavvuf müziği konserinin dinleyenleri mest ettiği etkinlik vatandaşlardan ilgi gördü.

Kula Belediyesi, gerçekleştirdiği Ramazan ayı etkinlikleri ile bu yıl Kulalılara farklı bir ramazan atmosferi yaşatıyor. Ramazan ayı için özel etkinlikler hazırlayan Kula Belediyesi, 19 Mayıs – 14 Haziran 2018 tarihleri arasında her gün Yunus Emre Kent Meydanı’nda tiyatro oyunları, Hacivat Karagöz, Aşuk ile Maşuk, çocuk şenliği, çeşitli sahne gösterileri, tasavvuf müziği konseri, Kur’an-ı Kerim tilaveti, açık hava mescidinde teravih namazları ve sürpriz etkinliklerle, vatandaşlara dolu dolu bir Ramazan ayı programı hazırladı.  Bu kapsamda 19 Mayıs akşamı başlayan ramazan ayı etkinliklerinin ilkinde, Yunus Emre Kent Meydanı’na gelen yüzlerce vatandaş dopdolu bir program yaşadı. İftar vakti sonrası başlayan etkinlik yaklaşık dört saat sürdü. Alana gelen vatandaşlara Kula Belediyesi’nin yakın zamanda hizmete sunduğu İkram Çeşmesi’nden şerbetler ikram edildi.  Çocuklar ile çeşitli oyunların oynandığı gecede palyaçolarda çocuklara eşlik ederek onlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un da yakından takip ettiği etkinlikler gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ederken, Başkan Tosun, etkinliklerin  Ramazan Bayramı’na kadar süreceğini belirterek tüm Kula halkını Ramazan heyecanını birlikte yaşamaya davet etti.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ