25 Mart 2018

Köprübaşı Borlu’da Şehit Hikmet Güler’in ismi okula verildi

Köprübaşı Borlu’da Şehit Hikmet Güler’in ismi okula verildi

2012 yılında Hakkâri İli’nde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucunda şehit olan Uzman Çavuş Hikmet Güler’in ismi Köprübaşı Borlu Mahallesinde bulunan İmam Hatip Lisesi’ne verildi.

 

Törene Köprübaşı Kaymakamı Volkan Hülür, Belediye Başkanı Zafer Mergen, Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Salihli İrtibat Bürosu Sorumlusu Abdullah Varol, Köprübaşı İlçesi Daire Amirleri ve MHP Salihli Belediye Meclis Üyesi Yunus Candan ile Şehidimizin babası Muammer Güler, Şehidimizin eşi Dilek Güler ve yakınları ile çok sayıda Şehit yakını ve Gaziler vatandaşlar katıldı.

 

Tören sonrası şehidin ailesi ve katılımcılar, okulun içinde Şehit Hikmet Güler adına düzenlenen bölümü gezdi. Şehidimizin hayrına törene katılanlara pilav ve ayran ikramı yapıldı.

 

Köprübaşı Kaymakamı Volkan Hülür; “Şehit Aileleri, Şehitlerimizin bizlere bırakılan kutsal emanetidir. Bugün bu topraklarda özgürce yaşıyorsak, canını ve kanını bu kutsal topraklar için veren Şehitlerimizin sayesindedir. Maddi ve manevi olarak her zaman Şehit Ailelerimizin yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş yaptığı konuşmada, ‘Şehidimiz Hikmet Güler; vatanı, milleti için Şahadet şerbetini 2012 yılında Çukurca yakınlarında teröristlerce menfeze konulan patlayıcı maddenin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu hayata gözlerini yummuştur. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Daima onları gönlümüzde, kalbimizde muhafaza edeceğiz. Bugün okulumuza Şehidimiz Hikmet Güler’in ismini vermenin gururunu yaşıyoruz. Devletimiz daima yanımızda. Son yıllarda Şehit yakınlarına ve Gazilerimize yasal düzenlemelerle birçok katkı sağlayıcı gelişmeyi görmekteyiz. Bu hususlarda başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya ve emeği geçen tüm hükümet yetkililerine teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

 

Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş ile Şehit Aileleri ve Gaziler program sonrası Köprübaşı Kaymakamı Volkan Hülür’ü makamında ziyaret etti.

 

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ