30 Nisan 2018

Kazım Karabekir Ortaokulu 4006- TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Kazım Karabekir Ortaokulu 4006- TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer Şehzadeler ilçesindeki Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı açılış törenine katıldı.

Kazım Karabekir Ortaokulu bahçesinde yapılan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açılış törenine Vali Güvençer’in yanı sıra Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, Şehzadeler Kaymakam Vekili Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü Değerlendirme ve Denetleme Kurulu Üyesi olan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Ataç, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Nail Karacar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Nail Karacar yaptığı açılış konuşmasında, 3 yıl içerisinde ikinci kez düzenledikleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışını yapmak üzere toplandıklarını belirterek, açılışa katılan başta Vali Güvençer olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti. Karacar, “3 yıl zorunlu bölge eğitimi olarak yer alan okulumuza geldiğimizde 15’e yakın ders öğretmeni ile çalışıyorduk, şu anda 48 öğretmenimiz var. Öğretmenlerimiz sayesinde eğitimdeki başarımızda büyük bir değişim oldu. Liseye geçiş döneminde 220 olan puan değerlerimiz 294’lere kadar çıktı” şeklinde konuştu.

Kazım Karabekir Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Tuğba Demirer de yaptığı konuşmada, “Genç beyinlerde bilim kültürünü genişletmek için çıktığımız bu yolun esas amacı öğrenmeyi öğrenen ve hayal gücünü somutlaştırabilen bireyler yetiştirmektir. Çünkü günümüzde cahil sıfatının karşılığı, bilmeyen bireyler değil nasıl öğreneceğini bilmeyen bireylerdir. Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda toplamda 99 öğrencimizin katıldığı; 15 Fen Bilimleri, 1 Bilişim Teknolojileri, 3 İngilizce, 3 Türkçe, 3 Matematik, 3 Sosyal Bilgiler ve 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanlarından oluşan toplam 30 projemiz bulunmaktadır. Bu uzun soluklu çalışmalarda bizden desteğini eksik etmeyen sayın müdürüm ve müdür yardımcılarıma,  Proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkürler ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Kazım Karabekir Ortaokulu Folklor ekibi ve müzik korosu çeşitli gösteriler sundu. Daha sonra Vali Güvençer ve protokol üyeleri tarafından fuarın açılışı gerçekleştirildi. Vali Güvençer ve beraberindekiler, öğrencilerin projelerinin sergilendiği fuarı gezerek öğrencilerden yaptıkları çalışmaları dikkatli bir şekilde dinleyerek eğitim hayatları boyunca başarılar diledi.

Program sonunda Vali Güvençer ve protokol üyeleri Kazım Karabekir Ortaokulu Şehit Polis Erol Aktürk Z-Kütüphanesini ziyaret ederek öğrencilerle sohbet ettiler.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ