08 Mart 2018

Kadınlar Gününde Kadınlara Özel Etkinlik

Kadınlar Gününde Kadınlara Özel Etkinlik

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği etkilinlikte, kadınlar Magnesia AVM’de bulunan sinema salonunda film izledi.

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla yaklaşık 90 kadını Magnesia AVM’deki sinema salonunda Ahmet Kural’ın başrolünü oynadığı komedi dalında ‘Ailecek Şaşkınız’ filmine götürdü. Sinemayla hayatında ilk kez tanıştığını ve bu kapsamda duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Şehzadeler İlçe teşkilatı Hamzabeyli Mahallesi Kadın Kolları Başkanı 55 yaşındaki   Kadriye Türk: “Şu an bir çok Arkadaşımızın olduğu gibi bende hayatımda İlk defa Sinemaya geliyorum. Benim  için çok güzel bir gün, çok heyecanlıyım İlçe Başkanımız Ahmet Tonguç’a ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Düzenlenen etkinliğe İlçe Başkanı Ahmet Tonguç eşi Filiz Tonguç ile birlikte katılım sağlarken, İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk, Yönetim kurulu üyeleri ve Kadın kolları mahalle başkanları katıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları için bu yıl da dolu dolu bir program düzenlediklerini kaydeden AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerimizi bu yıl yine ilçemizde gerçekleştirdik. Bu kapsamda Şehzadeler ilçemizin 65 mahallesinde bulunan kadınlarımızla birlikte sinemaya geldik. Bugün burada ilk kez sinemaya gelen kadınlarımız var. Bu tür etkinliklerimiz yalnızca böyle özel günlerde değil her zaman devam edecek. Toplumun temeli aile, ailenin temeli ise kadındır. İktidara geldiğimiz günden bu yana kadınlarımıza büyük önem verilmiş, kadınlarımızın siyasete aktif katılımlarının sağlanması, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması ve kadınlarımızın şiddetten korunması için gerekli yasal düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle dünyadaki tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.”ifadelerini kullandı.

AK Parti Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk’te konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kaydetti:”Toplumun ve ailenin en önemli ferdi olan kadın, ülkenin birlik ve beraberliğinin sağlanmasında önemli role sahiptir diyen Şentürk.. Kadın size Allah’ın emanetidir.” Diyen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) müminler için en güzel örnektir. Kadına hak ettiği değerin, saygının verildiği daha huzurlu yarınlarımızın olması temennisiyle, başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar gününü kutluyorum. Bugün Şehzadeler ilçemizde kadınlarımızla bir araya gelerek film izledik. Başta ilçe başkanımız Ahmet Tonguç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

 

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ