04 Haziran 2018

İşitme Engelli Bireylere Sağlıklı Yaşam Eğitimi

İşitme Engelli Bireylere Sağlıklı Yaşam Eğitimi

MCBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Toplumsal Cinsiyet Eşitliği dersi kapsamında; Doç. Dr. Emre Yanıkkerem, Arş. Gör. Nicole Esmeray ve Öğr. Gör. Özge Göbel’in danışmanlığında gerçekleştirilen “İşitme Engelli Bireylere Sağlıklı Yaşam Eğitimi” konulu proje, Manisa Sağır Dilsizleri Koruma Kalkındırma Eğitim Kültür Gençlik Spor Derneği’nde hayata geçirildi.

Sağlıklı yaşam eğitimi, MCBÜ Hemşirelik bölümü öğrencilerinden Zeliha Altındağ, Meltem Çimen, Sena Küpeli, Pelin Yaran ve Mehmet Ali Yener tarafından işaret dili kullanılarak verildi. İşitme engelli bireylerin boy ve kiloları ölçülerek beden kitle indeksleri hesaplandı.

Proje danışmanı Doç. Dr. Emre Yanıkkerem obezitenin tüm dünyada her geçen gün arttığını belirterek, “Öğrencilerimizin aldıkları dersleri sahada uygulamasından mutluluk duyuyorum. Üniversitemiz engelli bireylere son derece duyarlıdır ve öğrenci eğitiminde bu konuda farkındalık oluşturulmaktadır” dedi. Yanıkkerem; engelli bireylerin toplumla entegrasyonunda, aradaki tüm engellerin aşılabileceğini ve bu konudaki çalışmaların devamlılığının gerekli olduğunu vurguladı.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ