29 Mart 2018

İnsan Hayatı Siyasi Kaygıların Önünde Tutulmalı

İnsan Hayatı Siyasi Kaygıların Önünde Tutulmalı

AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Yunusemre Belediyesi’nin 4 mahallede hayata geçirmeye hazırlandığı kentsel dönüşüme ilişkin çıkarılmak istenen spekülasyonlara yanıt verdi. CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka’nın sözlerini eleştiren Katıöz, “İnsan sağlığını her zaman siyasi kaygıların önünde tutmalıyız” dedi.

AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka’nın Laleli Mahallesi muhtarlığı önünde yaptığı açıklamaya yanıt verdi. Açıklamanın gerçeği yansıtmadığına dikkat çeken Fatih Katıöz, Bozyaka’nın vatandaşları yanıltmak istediğini belirtti. Katıöz açıklamasında, “Son dönemde CHP İlçe Başkanı Serdar Bozyaka’nın ilginç çıkışlarıyla karşı karşıyayız. Kendisi ardı arkası olmayan gerçeği yansıtmayan iddialarıyla kamuoyunu yanıltıyor. Burada önemle belirtmek isteriz ki kentsel dönüşüm ilçemiz için elzemdir. Bu proje yapılırken; tüm ilgili vatandaşlarımızın katılımıyla onlarca toplantı yapılmıştır. Bu toplantılardan 52’sine başkanımız bizzat katılarak; hak sahiplerimizi bilgilendirip sordukları tüm soruları içtenlikle cevaplamıştır. Kaldı ki Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde vatandaşlarımız bu konuda ne zaman giderlerse bilgilendiriliyor. Dolayısıyla habersiz, bilgisiz olma gibi bir durum söz konusu değil. Bu proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bu derece büyük bir alanda tek kentsel dönüşüm projesi. Bakanlık da bu projeyi yakından takip ediyor. İmar planlarının onay sürecinin başından beri bakanlık bu sürecin içinde… Ama ne hikmettir ki bu bölgedeki kıymetli vatandaşlarımız belediye tarafından kandırıldıkları hissi uyandırılarak yanlış yönlendirilmeye çalışılıyor. İnsanlar, başlarını sokacakları evleriyle, evlatları ve sevdikleriyle ilgili riskte oldukları algısı yaratıldığında söylenenlere inanmasalar dahi tedirginlik yaşarlar. Burada olan da bu… Devletin en önemli kurumlarından biri olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve bu ilçenin halk tarafından seçilmiş belediye başkanı ‘Dur biz vatandaşları kandıralım’ der mi? Vatandaşın aleyhine sonuçlanacak bir projeye girer mi? Bunu aklınız alıyor mu? Sayın Bozyaka da illa ki bunları biliyor ama siyasi kaygıyla ve siyasi taktik gereği böyle bir yol izliyor. Ben kimsenin siyasi kaygı uğruna insanları tedirgin etmesini doğru bulmuyorum” diye konuştu.

ÇALIŞTAYA BAKANIMIZ DA KATILDI

Kentsel dönüşüm konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla bir çalıştay düzenlendiğini hatırlatan Katıöz; “Bu konuda Ekim ayında Şehzadeler Belediyesi, Yunusemre Belediyesi ve MÜSİAD’ın organizasyonuyla çalıştay düzenlendi. Tüm tarafların davet edildiği çalıştaya Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki ile birlikte ilgili genel müdürler ve bürokratlar katılarak burada önemli açıklamalarda bulundu. Hazırlanan projenin arkasında olduklarını belirtti. Bu konuda hükümetimizin yoğun bir çaba içerisinde olduğuna dikkat çekti. Bugün gelinen noktada belediye başkanımız taşın altına elini koymuştur. 3 yıldır yoğun bir emek söz konusu. Hak sahiplerinin herhangi bir kaybı yok! Üstelik yerinde dönüşümle vatandaşlarımız yerinden bile olmayacak. Dolayısıyla bazı kesimlerin ‘evinizden olacaksınız, kandırılıyorsunuz’ söylemlerine kulak asmasınlar. Konuya ilişkin aklında herhangi bir soru işareti kalan vatandaşımız varsa başvurup bilgi sahibi olabilirler” dedi.

‘İNSAN HAYATI SİYASİ KAYGILARIN ÖNÜNDE TUTULMALI’

Bölgedeki yapıların büyük bir kısmının kullanım ömrünü tamamladığının altını çizen AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Katıöz, sözlerini şöyle tamamladı: “Unutulmamalıdır ki Manisa 1. derece deprem kuşağında. Geçtiğimiz yaz Manisa’da yaşanan depremlerde bölgedeki bazı apartmanlarda yeni çatlaklar oluştu. Yarın bir gün Allah korusun daha şiddetli bir deprem olsa; bırakın bir can yitirmeyi, bir vatandaşımız sakat kalsa bunun vebalini kim üstlenecek. Siyaseten rakibini iftiralarla karalamak insan hayatından daha mı önemli? Eminim ki bir deprem neticesinde bir bina yıkılsa siyaseti kenara bırakıp Serdar Bey ile birlikte hemen oraya gider ve ellerimizle enkazın kaldırılmasına yardım eder, bir an önce altından bir canı kurtarmak için çabalarız. Siyasetçiler olarak bunu normal zamanda da başarabilmeliyiz. İnsan hayatını her zaman siyasi kaygıların önünde tutmalıyız.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ