29 Nisan 2018

Hozat Belediyesi’nden Büyükşehir’e Ziyaret

Hozat Belediyesi’nden Büyükşehir’e Ziyaret

 Bu sene 478’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında Manisa’ya gelen Tunceli Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat ve öğrenciler, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç’i makamında ziyaret ederek, kendilerini konuk ettikleri için teşekkürlerini  iletti.

478 inci Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında Manisa’ya gelen Tunceli Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat ve beraberindeki yaklaşık 20 öğrenci, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergun Aksoy hazır bulundu. Ziyarette Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat, kendisinin başka bir partiden olmasına karşılık Manisa Büyükşehir Belediyesinin çok olumlu yaklaşarak kendilerini kabul ettiklerini belirterek, “Ben ilk size bu teklifi yaptığımda bizi geri çevirmediniz, bizleri onurlandırdınız. Ben bu teklifi farklı belediyelere de yapmıştım. Bizim bölgenin geçim kaynağı okumak. Bizim bölgemiz dağlık olduğu için öğrencilerimiz okumaya ağırlık verdiler. Geçim kaynağı olarak gördükleri için okuma oranı yüksektir. Biz ne kadar okumaya önem versek de biliyoruz ki, biz Türkiye’nin değişik bölgelerindeki insanlarla aynı koşullara sahip değiliz. Biz hep hayata 2-0 geriden başlıyoruz. Gençlerimiz o hayata sarılıp, başarılarını sadece Türkiye değil dünyanın da değişik yerlerine başarılarını duyuruyorlar. Bölge hep terörle anıldı. O bölgenin kaderi bu olmamalı. Biz istiyoruz ki imkanlar olmadığından dolayı belediyeler arası gençlerimizi farklı belediyelerin vasıtasıyla Manisa ve başka şehirler olsun görsünler. Özellikle üniversiteye hazırlanan bu genç kesimin, burada hayat nasıl, üniversite nasıl görsünler istedik. Durumu iyi olan benim partimin diğer illerdeki benim bu teklifime soğuk baktılar, olumlu bir yanıt alamadım. Ama Manisa Büyükşehir Belediyesi başka bir partiden olmasına karşılık olumlu yanıt vererek bizleri kabul etti. Bizim amacımız çocuklarımız bu seneye üniversite tercihi yapacaklar. Bunun için bilgilenmelerini, tecrübe sahibi olmalarını istiyoruz. İstiyoruz ki Tunceli dışını görsünler, fikirleri olsun. Bu isteğimizi karşıladığınız için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

“İleride belki de buralara hizmet edecekler”

Ziyareti nedeniyle konuklarına teşekkür eden Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ise, amaçlarının hizmet etmek olduğunu belirterek, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ü temsilen sizleri karşıladık, konuk ettik. Başkanımızın ve bizlerin şiarı hizmet etmektir. Partimiz biz seçilene kadardır. Seçildikten sonra rozetimizi bir kenara bırakarak hizmetimizi ederiz. Bizim için önemli olan vatandaşlarımızdır. Öğrencilerimize de büyük önem veririz. Eğitime de büyük desteklerimiz vardır. Öğrencilerimizi kabul etmek, Manisa’yı görmelerini sağlamak bizim için önemli. İleride belki de buralarda okuyarak, buralara hizmet edeceklerdir” diye konuştu.

Karşılıklı Hediyeler Verildi

    Ziyarette yapılan konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına Tunceli Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat’a porselen tabak ve Manisa’ya özgü hediyelerin bulunduğu çanta takdim etti. Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat ise Mustafa Genç’e Tunceli’ye özgü puşu ve yine Tunceli’ye özgü özel olarak yapılmış bez bebek takdim etti. Başkan Polat aynı zamanda Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergun Aksoy’a da hediye takdiminde bulundu. Ayrıca Mustafa Genç, ziyarette bulunan öğrencilere de hediyeler takdim etti.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ