17 Mart 2017

Her Nesil Bu Eşsiz Destanı Okuyacak

Her Nesil Bu Eşsiz Destanı Okuyacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Çanakkale Zaferi’nin yüzyıllarca Türk ve dünya tarihinde unutulmayacağını vurgulayan Başkan Ergün, “Gelecek her nesil atalarımızın vatan savunmasında ortaya koyduğu bu eşsiz destanı okuyacaktır” dedi.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “3 Kasım 1914-18 Mart 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı’nda cereyan eden bir seri deniz savaşlarıyla Gelibolu Yarımadası’nda 25 Nisan 1915-8/9 Ocak 1916 tarihleri arasında yapılan kara savaşları, Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran birer zafer destanıdır. Savaşlar kaybetmiş, yaralanmış ve ‘hasta adam’ ilan edilmiş bir ulusun emperyalist kuvvetlerce parçalanma sürecinde başlatılan milli mücadelenin ilk ateşidir Çanakkale. Çanakkale, öz yurdunu korumak için şahlanan yaralı bir ulusun, sayı ve maddi açılardan üstünlüğü tartışılmaz olan düşmanlarını yenerek, onları felce uğrattığı bir savaştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük lider Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki kahraman Türk ordusu, destansı vatan savunması, gözü dönmüş bölücü güçlere karşı gözü kara çarpışmasının destanıdır Çanakkale” dedi.

“Unutturmayacağız”

“Bugün 102. yılını kutladığımız bu büyük zafer, yüzyıllarca Türk ve dünya tarihinde unutulmayacak, gelecek her nesil atalarımızın vatan savunmasında ortaya koyduğu bu eşsiz destanı okuyacaktır. Bizler de bu şanlı zaferi unutturmamak adına üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Tarihi şan ve şerefle dolu kahraman Türk ordusunun ve yüce Türk Milleti’nin bu zaferi, tarihin sayfalarında ‘Çanakkale geçilemez’ nidasıyla kendisine yer bulmuştur. Bu önemli zafer, kurtuluşumuzun meşalesini yakan, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasını tüm dünyaya göstermiştir. Bu duygularla Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünü kutluyor; vatan savunmasında gözünü kırpmadan, geriye dönmeyi düşünmeden seve seve canlarını feda eden tüm kahraman aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ